Yerel

BİHO Müdürlüğüne Necmettin Güder Yeniden Görevlendirildi

Biga’da  2015 yılında açılan Biga İmam Hatip Ortaokulu Müdürlüğüne okulun kurucu Müdürü olan Necmettin Güder tekrar görevlendirildi.

Gazetemize açıklamalarda bulunan N.GÜDER, Peygamber Efendimizin deyimiyle “gözümüzün nuru” öğrencilerimizi çok özledik diyerek sözlerine başladı. Ülkemiz ve tüm dünyayı olumsuz etkileyen koronavirüs salgınının bir an önce sona ermesini ve öğrencilerimize Allah’ın izniyle 31 Ağustos 2020’de kavuşmayı temenni etti.

BİHO olarak hedeflerinin öncelikle anne-babasına ve vatan-milletine faydalı, ahlaklı, edepli ve başarılı nesiller yetiştirmek olduğunu söyledi. Bunun yanında Allah’ı ve peygamberini tanıyan, seven, haram ve helalin ne olduğunu kavrayan bireyler yetiştirmenin en önemli hedeflerinden biri olduğunu ifade etti.

N. GÜDER genç, dinamik ve başarılı bir öğretmen kadrosuna sahip olduklarının hiçbir branşta öğretmen eksiklerinin bulunmadığını belirtti. Okulun kuruluş tarihinden itibaren geçen beş yıllık sürede ekip olarak, ilçemiz ve il genelinde birçok başarılara  imza attıklarını ifade etti. Bu başarılardan sadece ilçe ve il genelinde elde edilen birinciliklerden bahsederek şunları belirtti:

A)Akademik Başarılarımız

1)2015 YILI TEOG sınavında öğrenci bazında 2 Türkiye BİRİNCİSİ

2)2016 yılı TEOG sınavı, öğrenci bazında,  1 Türkiye BİRİNCİSİ

3)2019 yılı LGS’de öğrenci bazında Biga BİRİNCİSİ

4)İlçe çapında düzenlenen bilgi yarışmalarında 2 İlçe BİRİNCİLİĞİ

5)Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2018 Troya Proje ve Robot Yarışması “Değerler Eğitimi”  kategorisi İl BİRİNCİLİĞİ

6) 2019 yılı Matematik olimpiyatları il BİRİNCİLİĞİ

B) Mesleki Başarılar

1)Güzel Kur’an-ı Kerim Okuma Yarışmaları 2 İl BİRİNCİLİĞİ

2)Güzel Ezan Okuma Yarışmaları bir ilçe, bir de il BİRİNCİLİĞİ

3) Arapça Şiir Okuma Yarışmaları 2 İl BİRİNCİLİĞİ

4)Arapça Hikaye Canlandırma Yarışmaları 2 İl BİRİNCİLİĞİ

5)Arapça Şarkı Söyleme Yarışmaları 2 İl BİRİNCİLİĞİ

C)Sportif Başarılar:

1) Atletizm yarışmaları 2 il BİRİNCİLİĞİ

2) Masa Tenisi 2 ilçe, 1 il BİRİNCİLİĞİ

3) Futbol turnuvası, 1 ilçe, 1 il BİRİNCİLİĞİ

4) Sanatsal Başarılar:

1) İstiklal Marşını güzel okuma yarışmaları 2 ilçe BİRİNCİLİĞİ

2)Resim Yarışmaları 3 ilçe, 2 il BİRİNCİLİĞİ

Bu birinciliklerin yanında BİHO ekibi olarak ilçemiz, ilimiz ve bölgesel anlamda birçok ikincilik ve üçüncülük elde ettiklerini ancak bunları saymanın çok zaman alacağını ifade etti.

 N. GÜDER okulumuzun önceki binasının öğrencilerimizin daha kaliteli eğitim ortamlarına kavuşabilmesi için yenilenme aşamasında olması nedeniyle geçici olarak Şehit İbrahim Ateş Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde eğitim-öğretime devam ettiklerini belirtti. Sınıflardaki öğrenci sayılarının 20- 24 civarında olduğunu, bunun da uzmanlara göre ideal olduğunu, özellikle de pandemi döneminde bunun çok daha önemli olduğunu belirtti. Yetkililerden alınan bilgiler ışığında okulumuzun yeni binasının 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılına yetişeceği müjdesi verildiği söylendi.

Son olarak BİHO’ya Biga’mızın bütün köylerinden taşımalı kapsamında öğrenci kaydetmeye bu yıl başladıklarını belirten okul müdürü N. GÜDER, Biga merkezden ve köylerden okula öğrenci kayıtlarının devam ettiğini söyledi. Ortaokula geçen öğrenci ve velilerimizi bilgi almak veya kayıt yaptırmak için okula beklediklerini ifade ederek ve bizlere teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu