Yerel

Biga’nın Öncelikli “Yol” Haritası Belirlendi!

Biga Belediyesi’nin Haziran ayı Meclis toplantısında, Biga için öncelikli planlanan altyapı ve üstyapı çalışmaları ile ortaya çıkan maliyet hesabı Meclis üyeleri ve vatandaşlarla paylaşıldı.

Biga Belediye Meclisi Haziran 2022 ayı Olağan Meclis Toplantısı Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan başkanlığında 7 Haziran 2022 Salı saat 16:00’da Belediye Meclis Salonunda yapıldı. Toplantıda 3 gündem maddesi görüşülürken maddeler oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantının devamında ise Biga Belediyesi Fen İşleri Müdürü Erdem Berber, Biga geneli öncelikli planlanan altyapı ve üst yapı işleri konulu bir sunum gerçekleştirerek şehrin rahatı ve huzuru için yapılan cadde ve sokak, altyapı ve üstyapı düzenlemeleri ile bordür tretuvar çalışmaları hakkında Meclis üyelerini, toplantıya katılan siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, vatandaşlar ve basın mensuplarını bilgilendirdi. Aynı zamanda canlı yayınlanan Meclis toplantısını vatandaşlar sosyal medya hesabından takip etti.

Biga’nın tüm mahallelerindeki cadde ve sokaklar ile prestij cadde olarak planlanan yol çalışmalarını anlatan ve maliyetlerini paylaşan Berber, “Sizlerin yönlendirmesi, vatandaşlarımızdan gelen talepler ve teknik ekiplerimizin çalışmaları doğrultusunda cadde ve sokaklarımızdaki çalışmalara ihtiyaç duyulduğunu tespit ettik. Öncelikli ve çok işleyen cadde ve sokaklarımızdaki yaklaşık 13 milyon liralık yol çalışmaları, tamirat için kullanılmak üzere 6 milyon lira maliyetli 55 bin metrekarelik taş temin ihalesi açtık. İhale askı sürecinde olan bu iki çalışmamız için 20 Haziran’da ihale gerçekleşecek. Yapımı devam eden Kıbrıs Şehitleri caddesinde aydınlatma direk alımı sürüyor. Ayrı ayrı ihale edilen işlerle birlikte bunun bedeli ise 4 milyon 405 bin lira, montaj bedeli 439 bin liradır. Su alt yapımız da asbest borularla birlikte malumunuz çok iyi durumda değil. Yolunu yenileleyeceğimiz cadde ve sokaklarımızın su alt yapılarını da yenilemek için planlama yapıyoruz” dedi.

Biga Belediyesi’nin altyapı ve üstyapı çalışmaları Kıbrıs Şehitleri Caddesi 8 Milyon 485 bin, Muammer Aksoy Caddesi 4 Milyon 796 bin, İstiklal Caddesi 2 Milyon 851 bin, İnönü Caddesi ise 5 Milyon 527 bin lira maliyetle yapılacakken, toplam 12 Milyon 977 bin lira bedelle tüm mahallelerde 34 cadde ve sokaktaki yolların yenilenmesi planlanlanıyor. Vatandaşların rahat ve huzuru, Biga’nın sorunsuz yarınları için çalışan Biga Belediyesi, prestij caddeler, aydınlatma direkleri, cadde ve sokakların yol yenilemesi, su ve kanalizasyon hattı döşemesi ile birlikte toplamda 68 Milyon 275 bin liralık yatırım yapacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu