Yerel

Biga’nın Gündemi Eko Turizm

Biga Kent Konseyi’nde Üniversite’deki Akademisyenler İle İşbirliği

Biga Kent Konseyi 2022 yılı 2. Dönem toplantısını, 22 Aralık 2022 Perşembe günü saat 18.00’de Biga Ticaret ve Sanayi odası toplantı salonunda gerçekleştirdi.

Biga Kent Konseyi Başkanı Metin Tatlı Başkanlığında, Yürütme Kurulu Üyeleri Sıtkı Yağan ve Ergün Erkap’ın katip üye olduğu toplantıda, Biga Kent Konseyi Çalışma grupları hakkında bilgilendirme yapıldı, hedefler bildirildi.

Biga Eko Turizm İle Yükselecek

Biga Kent Konseyi, Biga Değerleri ve Eko Turizm çalışma gruplarınca hazırlanan taslak metin görüşüldü. Eko turizm rotası, turizm tanıtımları ve hazırlıkları, Çanakkale’nin en önemli antik kentlerinden Kuzey Troas’ın parlayan yıldızı Parion Antik Kenti’nde yer alan Aşıklar Tepesi’nin yolunun açılması, Biga’ya yeni bir orman parkı ve iki noktaya afet sonrası önem arz edecek alanların planlara işlenmesi, kamp alanı hazırlanması toplantıya sunuldu. Toplantıda Biga MYO öğretim üyesi Emine Çetin, Murat Akyıldız ve Mustafa Dündar ile yapmış olduğu odak grup çalışması hakkında sunum gerçekleştirdi. Türkiye Kent Konseyleri Birliği, Kültür, Sanat ve Eko Turizm Komitesi gönüllü danışmanı, Çanakkale Rehberler Odası Başkanı Ümit Cihan Müşterioğlu konuşmasında, ‘Biga Eko Turizm ile yükselecek’ dedi

Üniversite Kent Konseyi İşbirliği

Biga Kent Konseyi toplantısında Üniversite Çalışmaları maddesine geçildi. ÇOMÜ-BİİBF Dekanı Ercan Sarıdoğan Üniversite ve faaliyetler, hedefler hakkında açıklamada bulundu. Kent Konseyi toplantısı ile aynı gün içerisinde, 22 Aralık saat 13.30’da BİİB Fakültesinde yapılan dış paydaş toplantısına Biga Kent Konseyi Başkanı Metin Tatlı ve Genel Sekreteri Erdoğan Başer katıldı. Biga Kent Konseyi Başkanı Metin Tatlı, ‘Üniversite’deki Akademisyenler ile işbirliğinde çalıştık ve daha geniş kapsamlı çalışmalara hazırlanıyoruz. İlçemiz için ortak hedefler belirliyoruz’ dedi. Tatlı, toplantı süresince gönüllü olarak çeviride bulunan, Türk İşaret dili tercümanı Arzu Ertuğrul’a teşekkürlerini sundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu