Yerel

“Bigalı Olmaktan Gurur Duyuyorum”

CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk Biga’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü için mesaj yayınladı. Bigalı olmaktan gurur duyduğunu vurgulayan Öztürk mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Aziz milletimiz; vatanını, namusunu ve onurunu korumak için Anadolu’nun dört bir tarafında yedi düvele karşı savaşmış, can almış, can vermiş, Kurtuluş Savaşı’ndan zaferle çıkmıştır.

Şanlı tarihimizdeki kahramanlık destanlarından biri de, günümüzden 100 yıl önce ilçemiz Biga’da yazılmıştır.

Biga’nın kahraman evlatları; atalarımız, dedelerimiz, Al Bayrağımız dalgalansın, dinimizi, kültürlerimizi hür bir şekilde yaşayalım ve gelecek nesillere aktaralım diye, yüzyıllarca anılacak büyük bir yiğitlik göstererek düşmanı topraklarımızdan çıkarmıştır.

Bugün bizler; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde yaşayan herkes, Biga’da yaşayan siz, biz, özgürce yaşıyorsak bunu gözünü kırpmadan canını feda eden kahraman ecdadımıza borçluyuz.

Bu borcun sorumluluğu omuzlarımızdadır. Yükümüz ağırdır. Bizlere düşen, yaşadığımız bu topraklara hizmet etmek ve ülkemizi muhasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktır. Kahraman ecdadımız ilelebet milletimizin gönlünde yaşayacaklardır.

Bu sorumluluk bilinciyle, İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunu, 100 yıl önceki ruh ve heyecanla idrak ettiğimiz bugün vesilesiyle; başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Bigalı hemşehrilerimin, 18 Eylül Kurtuluş Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Biga’mı Seviyorum
Bigalı Olmaktan Gurur Duyuyorum “

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu