Yerel

Bigalı Mehmet Çavuş Güreşlerine Coşkulu Kortej

Biga Belediyesi tarafından kurtuluşun 101. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Bigalı Mehmet Çavuş Yağlı Pehlivan Güreşleri için kortej yürüyüşü düzenlendi.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan himayelerinde, Güreş Ağası Hasan Karabiber’in destekleriyle Biga’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında 15 Eylül Cumar günü düzenlenecek olan Bigalı Mehmet Çavuş Yağlı Pehlivan Güreşleri için coşkulu bir yürüyüş gerçekleştirildi.

Korteje, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Belediye Meclis Üyeleri, Güreş Ağası Hasan Karabiber, muhtarlar, siyasi parti başkan ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, başpehlivanlar, pehlivanlar, güreş severler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Dükkanlardan, pencere ve balkonlardan korteje destek veren vatandaşları selamlayan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, 15 Eylül Cuma günü Kıspet Ustası İrfan Şahin Er Meydanı’nda yapılacak olan güreşlere davet etti.

Kortej, Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak Uğur Mumcu Caddesi, İstiklal Caddesi, Çan Caddesi istikametinden Alişdede Cami önünden dönüşle Muammer Aksoy Caddesi, Kocabaş Köprüsü’nden devam ederek Biga Belediye Meydanı’nda sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu