Yerel

Bigalı Firma Koronavirüsü Öldüren Kumaşın Onayını Aldı

Geçtiğimiz günlerde “Koronavirüsü Yok Eden Kumaş Üretildi Bu İşte Bigalıların Parmağı Var” başlıklı haberinin ardından güzel haberler geldi. Biga, Emirorman Köyünden Ömer Tunçel, eşi Elif Tunçel sahibi oldukları firmada üretilen kumaşın %99,99 virüsü öldürdüğü testlerden olumlu sonuç aldı. Alınan onayın ardından üretime hız verildi.

Koronavirüsü öldüren kumaş! Bursa’da üretildi, elbise ve nevresimlerde de kullanılıyor. Bursa’da bir tekstil firması tarafından üretilen kumaşın koronavirüsü öldürdüğü iddia edildi. Yapılan laboratuvar testlerin başarıyla sonuçlandığı belirtildi. Söz konusu kumaşın elbise ve nevresimlerde de kullanılabildiği öğrenildi.

Koronavirüsü öldüren kumaş haberi gündem oldu. Yaklaşık 15 yıldır teknik ve fonksiyonel tekstil üzerine faaliyet gösteren Bursa merkezli Ebruzen Tekstil’de üretilen kumaşın Covid 19 virüsüyle yapılan laboratuvar testleri başarıyla sonuçlandı. Kumaş, üzerine uygulanan ve insan sağlığına zararı olmayan kimyasalla korona virüsü öldürüyor.

Elbise Ve Nevresimlerde Kullanılabiliniyor

Üretilen bu kumaş maske, elbise, nevresim takımında ve birçok alanda kullanılabiliyor. Firmanın ürettiği kumaş korona virüsü 2 saat içinde kendi kendine yüzde 99.99 oranında öldürüyor. Koronavirüsü öldüren kumaşa çok sayıda talep var, firma gelen talepleri karşılamak için tam kapasite çalışıyor.

‘Türkiye’de İlk! 2 Saat İçinde Virüsü Öldürüyor’

Ürettikleri kumaş hakkında bilgi veren Ebruzen Tekstil Satış ve Ürün Yöneticisi Ömer Tunçel, “Türkiye’de ilk defa Covid 19 virüsünü yüzde 99.99 oranında 2 saat içinde yok etmeyi başaran antiviral kumaşları üretmeyi başardık. Korona virüs sürecinde antibakteriyel ve antiviral ihtiyacı bir çok firma tarafından görüldü ve bu tarz tekstil ürünlerinin üretimi faaliyete geçmiş oldu. Biz antiviral noktasında çalışmalar yaptık. Dünyada gerçek korona virüs testi yapan merkez bulamadık. Bu merkezlerde kedilerin korona virüsü hakkında çalışmalar yapıldığını öğrendik.

Kumaşla alakalı neresi test yapar diye araştırırken, neden ülkemizdeki hocalarımızla çalışmıyoruz dedik. Korona virüs aşısı çalışması yapan profesörlerimize ulaştık. Profesörlerimizin yönlendirdiği akredite bir test merkezi yardımıyla üretmiş olduğumuz antiviral kumaşları test ettirdik. Test sonucunda kumaşlarımızın korona virüsü yüzde 99.99 oranında 2 saat içinde öldürdüğü ortaya çıktı. Kumaşlarımıza çok sayıda talep alıyoruz. Bu kumaşlar maskeden giyime, yatak örtüsünden hastane elbiselerine kadar har alanda kullanılabiliyor” dedi.

Kaynak: Biga Köy Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu