Yerel

Biga’dan Omuz Omuza Ankara Çıkarması

Biga Kaymakamlığı öncülüğünde oluşan heyet, ilçe genelinde devam eden proje ve çalışmaları görüşmek, şehrin sorunlarını dile getirip ihtiyaç ve talepleri iletmek için Ankara’ya çıkarma yaptı. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga ruhuna vurgu yaparak, şehrin tüm dinamiklerinin ortak akıl ve istişare ruhuyla çalıştığını söyledi.

Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, İl Genel Meclis Üyeleri Bülent Korkmaz ve Saim Yılmaz, AK Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan ve Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, şehrin birçok konusunu masaya yatırmak, Bigalı hemşehrilerinin selamlarını ve isteklerini iletmek için Ankara’ya gitti.

Biga heyetinin ilk ziyareti Bursa’da gerçekleşti. Bursa Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, Bursa Karayolları 14. Bölge Müdürü Umut Akyazı ile bir araya gelen heyet, Biga’nın ihtiyaçlarını ve taleplerini dile getirerek istişarelerde bulundu. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, 14. Bölge Müdürü Umut Akyazı’ya misafirperverliği ve ilgisi için teşekkür etti.

Ankara’daki temaslarına başlayan Biga heyetinin ilk ziyareti Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne oldu. AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nu ziyaret eden heyet, Biga’yı masaya yatırdı. Ziyarette, şehrin sorunları dile getirilip ihtiyaç ve talepler iletilirken, yerel – genel yönetim ilkesinin etkin olmasıyla Biga’nın altın çağını yaşadığı belirtildi.

Ziyarete ilişkin açıklamada bulunan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “Biga’mızın tüm dinamikleriyle şehrimizin ihtiyaçlarını, devam eden ve tamamlanan projeleri görüşmek için Ankara’dayız. Gazi Meclisimizde AK Parti Grup Başkanvekilimiz ve Çanakkale Milletvekilimiz Bülent Turan’ı ve AK Parti Çanakkale Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’nu, AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı, 26. dönem Çanakkale Milletvekilimiz Ayhan Gider’i ziyaret ettik. TBMM’de Biga’mız için önemli konuları görüştük. Köylerimiz ve ilçe merkezimiz için yapılması gereken konularla ilgili milletvekillerimizle iştişare ettik. Yerel olsun genel olsun hepimizi hizmet zincirinin birer halkasıyız. Tüm dinamiklerimizle gönüllerin şehri Biga’mız için var gücümüzle çalışmalar yapmayı sürdürüyoruz. Biga’mız için yaptığımız çalışmalar ve hizmet yolunda attığımız güçlü adımlarla şehrimizi yarınlara taşıyoruz. Üreten ve çalışan Biga’nın hizmet yolculuğu birlik ve beraberlik içinde devam ediyor. Daha birlikte yürüyecek daha çok yolumuz, yapacak çok işimiz var. Kıymetli Milletvekillerimiz ile birlikte Bigalı Hemşehrilerimize selamlarımızı gönderiyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu