Yerel

Biga’dan İsyan Var

Covid 19 virüs nedeniyle kapatılan iş yerlerinin hepsi açılırken yaklaşık 5 aydır kapalı olan halı saha işletmecilerinde artık isyanlar başladı. Türkiye genelinde 15 bin civarında halı saha var. Haklı yada haksız nasıl düşünülürse artık isyan noktasındalar. 5 aydır kuruş geliri olmayan halı sahaların akıbeti çok merak ediliyor.

İşin daha da ilginci 1 Haziran da açılıyor haberlerinden sonra açılıp iki gün sonra tekrar kapatılmaları, 4 Ağustos’ta açılıyor haberleri bir hafta boyunca tüm medyalarda yapılıp saat 18:00’de İçişleri Bakanlığı’nın haberler yalan açılmıyor açıklaması, bütün rezervasyonların iptal edilmesi derken bazı kesimlerin siz açın kapatamazlar açıklamaları üst üste geliyor ve kaos üzerine kaos yaşanıyor. Bunun üzerine bazılarının halı sahaları açıp çalıştırmaları bazılarının ise cezalar nedeniyle açamamalarına sebep oluyor.

Biga’dan bu konu ile ilgili ilginç paylaşımlar yapılıyor. ‘Sadece halı sahalarda mı virüs var?’ sorusu insanların aklına geliyor. Binlerce sporsever de halı saha işletmecilerini arayarak ‘haydi açın artık yeter’ diyor. Bu halı saha işi iyice arap saçına dönmüş durumda ve halı saha işletmecileri önlemlerin alınarak halı sahaların açılmasını dört gözle beklerken kurallara uymayanların cezalandırılmasını istiyor. Tüm iş yerlerinde uygulanan kurallar gibi…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu