Yerel

Biga’da Öğretmenlere Sevgi Seli…

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen kutlama programı Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşti.

Programa Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, idareciler, öğretmenler ve basın mensupları katıldı.

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çelenk sunması ile başlayan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Akabinde Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Bilen konuşmasında “ Kıymetli protokol, değerli mesai arkadaşlarım. Dünyanın en önemli mesleklerinin başında gelen öğretmenlik; sevgi, şefkat, fedakarlık, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen bedeli hiçbir maddi karşılık ile ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir. Öğretmenler toplumun bütün kesimlerine yol gösteren bir önderdir. Bireylerin yetişmesinde büyük rol üstlenen ve bizleri geleceğe hazırlayan fedakarca çalışan vatan sevdalısı kahramanlardır. Baş Öğretmen Atatürk’ün “ Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” sözüyle ifade ettiği gibi toplumların yapısını oluşturmasında, devletlerin temel taşlarının atılmasında en önemli rol öğretmenlerin olmuştur.

İdealini ve heyecanını daima taze tutan kendini her zaman yenileyen değerli öğretmenlerimizin sayesinde ülkemiz her alanda kalkınmış, gelişmiş bir dünya devleti haline gelmiştir.

Covid-19 salgını nedeniyle yaşadığımız olağanüstü şartların bir an önce son bulmasını temenni ediyor başta Baş Öğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum.  Saygılarımla.” Sözlerine yer verdi.

Erkan Bilen’in konuşmasının ardından programda kapanış gerçekleşerek kutlamalar son buldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu