Eğitim

Biga’da İlköğretim Haftası Fatih İlkokulu’nda Kutlandı

Her yıl okulların açıldığı ilk hafta olarak kutlanan “İlköğretim Haftası” Biga’da da coşku ile kutlandı.

Biga’da her yıl farklı bir ilkokulda yapılan “İlköğretim Haftası” etkinlikleri bu sene Biga Fatih İlkokulu’nda 12 Eylül Salı günü(bugün) saat: 10.00’da gerçekleşti.

Okul bahçesinde yapılan kutlamalara Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kurum müdürleri, veliler, öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

Etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından başladı. Biga Fatih İlkokulu Müdürü Ahmet Ulus günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından öğrenciler şiirlerini okuyup okul bahçesinde gösterilerini sundular. Daha sonra okulun 4.sınıf öğrencileri okula yeni başlayan 1.sınıf öğrencilerine çiçek verdiler. Protokol üyeleri ve öğrencilerin balon uçurma etkinliğinin ardından program sona erdi. Kaymakam Erdinç Dolu, Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen program sonunda okul öğretmenleriyle bir araya gelip sohbet ettiler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu