Yerel

Biga’da Huzurlu, Emniyetli Yılbaşı

Tüm Dünya da ve Ülkemizde olduğu gibi Biga’da da pandemi tedbirleri kapsamında 2020 yılının son gecesi ve umutla beklenen 2021 yılına girdiğimiz gece boyunca huzur ve güven ortamı için Polislerimiz tam kadro görevdeydi.

Yılbaşı tedbirleri İçişleri Bakanlığı tarafından günler öncesinden açıklanmış, Biga Kaymakamı Mustafa Can tarafından verilen talimatlarla ilçede tüm tedbirler en üst seviyede titizlikle planlamıştı.

Gün boyunca vatandaşların sokaklardaki heyecanına her köşe başında görevli Emniyet Müdürlüğü personeli eşlik etti.

Akşam saat 20.00’da işyerlerinin kapanması ve 21.00’de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması sonrasında tüm cadde ve sokaklar polisimize emanet edildi.

Biga Kaymakamı Mustafa Can ve Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan kısıtlama başladığı an itibariyle İlçe Sağlık Müdürlüğünden başlayarak görevde olan Kamu Kurumlarının personellerini görev yerlerinde ziyaret edip, çalışanlara tek tek hâl hatır sorarak ikramlarla moral verip teşekkür ettiler.

Emniyet Müdürü Şafak Özkan’da eşiyle birlikte şehir merkezinde her köşe başında görevlendirdiği personelini gün boyunca ve gecenin ilerleyen saatlerinde ziyaret edip sohbet etti.

Emniyet Müdürlüğü personeli emeklerinin karşılığını huzurlu sakin bir geceyle Biga halkından gördü.

Yılın son günü ve yeni yılın ilk gecesinde Biga’da hiçbir olay meydana gelmedi.

Biga’da sıfır olay. Huzurlu bir gece.

Teşekkürler Biga…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu