Yerel

Biga’da Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. Yıl Dönümü Kutlandı

Biga’da 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yıl dönümü kutlandı.

Program Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni ile başladı. Biga Kaymakamı Erdinç Dolu ve Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın çelenk sunmasından sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Akabinde Biga Şehitliği’nde şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından dualar edildi. Şehitlerimizin kabirlerine karanfil bırakıldı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin programı Biga’da ikamet eden şehit aileleri ile kahvaltıda bir araya gelinmesiyle devam etti.

Program Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliklerle devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği “Çanakkale Ruhu” temalı resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Belediyesi Meclis Üyesi Kerim Özdemir ve Cumhuriyet Başsavcısı Eren Öztaş tarafından başarı belgeleri verildi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İÇDAŞ Fen Lisesi Müdürü Şebnem Yılmaz yaptı. İÇDAŞ Fen Lisesi hazırladığı oratoryo gösterisini sergiledi. Hatıra fotoğrafının çekimiyle program son buldu. Saat 13:00’de Çarşı Camii’nde Mevlid-i Şerif okundu.

Programa Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Cumhuriyet Başsavcısı Eren Öztaş, Biga İlçe Emniyet Müdürü Emre Bolat, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, belediye ve il genel meclis üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu