Yerel

Biga’da Alışveriş Ve Kültür Festivali Başladı

Biga Belediyesi tarafından düzenlenen Biga Alışveriş ve Kültür Festivali, 09 Haziran Cuma günü 14.30’da Diyarbakırlı Ekrem Ergün İlkokulu önünden hareket eden kortejle başladı. Ardından 15.30’da Kapalı Pazar Yeri’nde gerçekleşen kurdele kesiminin ardından başlayan açılış töreniyle de kapılarını araladı.

Biga Belediyesi’nin 09, 10 ve 11 Haziran tarihlerinde düzenlediği Biga Alışveriş ve Kültür Festivali’nin açılış töreni; Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, AK Parti Milletvekili Ayhan Gider, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Biga İlçe Emniyet Müdürü Emre Bolat, siyasi parti ilçe başkanları, oda ve dernek başkanları, kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluşları, Biga dışından gelen misafirler ve çok sayıda vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan festivalde konuşma yapan Biga Dernekler Platformu Başkanı ve Biga Pomak Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği Başkanı İrfan Çınar, Biga Alışveriş ve Kültür Festivali’nin çok değerli olduğunu belirterek başta Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’a ve emeği geçenlere teşekkür etti. Biga belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider’in konuşmalarının ardından fotoğraf çekimi yazıldı. 

Açılışın ardından Kapalı Pazar Yeri’nde kurulan esnafla sohbet ederek hayırlı işler dileyen heyet tezgahları gezip, kültür dernekleri stantlarını ziyaret etti.

Biga Alışveriş ve Kültür Festivali, konser, eğlence ve alışveriş keyfiyle 11 Haziran Pazar gününe kadar devam edecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu