Yerel

Biga’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yılı Törenle Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramının 100. Yıl dönümünü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen tören ile kutlandı. Programa Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga Cumhuriyet Başsavcısı Eren Öztaş, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, sivil toplum kuruluş başkanları, gaziler, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos mesajı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşma yapan Kaymakam Erdinç Dolu, “’Bugün bağımsızlık inancımızı hür ve müstakil yaşama kararlılığımızı dünyaya bir kez daha ilan ettiğimiz Zafer Bayramının 100. yıl dönümüdür. Bizler bugün milletçe 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutlarken bu vatan için seve seve canlarını veren tüm şehitlerimizi de rahmetle, minnetle, şükranla anıyoruz. . Ben bu vesileyle ülkemizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını Kurtuluş Savaşımızın isimsiz kahramanlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.” dedi.

Program günün anlam ve önemini vurgulayan şiirlerin okunması ve Bayrak Flama geçidi ile devam etti. Biga Kaymakamı Erdinç Dolu ve Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın çelenk sunumuyla program sona erdi.

Hükümet Meydanı’nda gerçekleştirilen resmi tören öncesinde Kaymakamlık makamında Kaymakam Erdinç Dolu ve Belediye Başkanı Bülent Erdoğan tebrikleri kabul etti.

Saat 12.30’ta Çarşı Camii’nde 30 Ağustos Zafer Bayramının 100. yıldönümü sebebiyle Mevlid-i Şerif okundu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu