EğitimYerel

Biga TSO’dan Öğrencilere Tablet Desteği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde Biga Ticaret ve Sanayi Odası katkılarıyla temin edilen 85 adet klavyeli tablet, Bigalı öğrencilere ulaştırılmak üzere 05 Şubat 2021 Cuma günü Biga TSO’da yapılan törenle teslim edildi.

Biga TSO Konferans Salonu’nda düzenlenen törene başta Biga Kaymakamı Mustafa Can başta olmak üzere, Biga Belediye Başkan Yardımcıları Nazım Hikmet Keskiner ve Sıtkı Keçeci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, İlçe Emniyet Müdürü Şafak Özkan, Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, Meclis Başkanı Melih Akyıl, meclis ve yönetim kurulu üyeleri, okul yöneticileri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Toplantı esnasında bir konuşma yapan Biga Ticaret ve Sanayi Odası (Biga TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan; “Geçtiğimiz yıllarda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği önderliğinde ve Odamızın katkılarıyla eğitim döneminin başlamasıyla birlikte Biga’da eğitim-öğretim gören ihtiyaç sahibi öğrencilerimize giyim, kuşam, kırtasiye ve birçok değişik malzeme yardımlarıyla destekte bulunuyorduk.

Özellikle bu sene pandemi sürecinden itibaren eğitim sistemimizin evden online olarak devam etmesiyle ilgili bir değişiklik gerçekleşti. Biz de bu değişikliğe ayak uydurarak bu sene yapacağımız yardımları klavyeli tablet bilgisayar şeklinde planladık. Aslında baktığınızda yerel yönetimlerin de Kaymakamlığımızın da Valiliğimizin de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin de almış olduğu kararlar bu doğrultudaydı.

Biz de yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde özellikle Biga’da online eğitim için tablet ihtiyacı olan öğrencilerimize destek verme kararı almıştık. Almış olduğumuz kararı bugün itibariyle yerine getiriyoruz. Klavyeli tabletlerimizi İlçe Milli Eğitim Müdürümüze takdim ediyoruz. Bugün itibariyle Biga TSO olarak 85 klavyeli tablet İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim edildi ve öğrencilerimize dağıtımı gerçekleştirilecek.

Bu noktada katkı koyan başta TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve tüm Biga TSO üyelerine teşekkür etmek istiyorum. Bir teşekkürü de bizim Odamızın yapmış olduğu her etkinlikte yanımızda olan değerli okul müdürlerimize şükranlarımı sunuyorum. Zor dönemde özellikle öğrencilerimizin sıkıntı yaşadığı, eğitim almakta problemlerle karşı karşıya kaldığı dönemde bizim de eğitim anlamında bir nebze faydamız olur diye düşünüyoruz.

Umarım bu verdiğimiz desteklerle ve öğrencilerimizin bir miktar açığını kapatmış oluruz. Kendilerine öğrencilik hayatında başarılar diliyorum. Tabletleri de amacına uygun olarak kullanacaklarına olan inancım tam. İnşallah eğitimlerine ciddi bir katkı vermiş oluruz. Tabletimiz öğrencilerimizin ihtiyaçlarını giderebilecek teknik altyapıya sahip. Hatta diğer tabletlerden farklı olarak bağımsız kullanabilecekleri klavyeleri de var. Tüm derslerini yapabilecekleri gibi bilgisayar olarak da kullanabileceği bir tablet teslim ediyoruz. İnşallah ihtiyacı olan tüm ailelere bu tür yardımlar yapılmış olur.

İnşallah bu süreci de hep beraber atlatacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, klavyeli tablet bilgisayarların öğrencilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyor, zihin açıklığı ve başarılar diliyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu