Yerel

Biga TSO Nisan Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2021 yılı Nisan ayı Meclis Toplantısı, 20 Nisan 2021 Salı günü saat 17.30’da Meclis Başkanı Melih Akyıl’ın başkanlığında video konferans yöntemiyle yapıldı.

Meclis Başkanı Akyıl toplantının başında kısa çalışma ödeneğinin yeniden başlatılmasının ve özellikle kamuya yapılacak vergi ve benzeri ödemelerinin ertelenmesinin, işletmelerimize yeni kredi destek paketleri sunulmasının gerektiğini belirtti. Akyıl ayrıca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, mağazaların açık kaldıkları sürenin haftada 40 saatin altına indiğini, bu nedenle kira bedellerinin işletmelerin yükünü ağırlaştırdığını, kiraya vereni de, kiracıları da mağdur etmeyecek bir yöntem geliştirmenin gerekli olduğunu vurguladı.

Toplantının birinci gündem maddesi gereği Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın Mart ayı gelir-gider durumu okundu, ikinci gündem maddesinde ise hesapları inceleme komisyonunun raporu görüşüldü ve meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Toplantıda söz alan Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan; 2021 yılı Mart ayı içerisinde Oda tarafından gerçekleştirilen çalışmalar ile önümüzdeki dönemde gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetler ile ilgili bilgiler paylaştı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu