Yerel

Biga TSO 2023 Mart Ayı Meclis Toplantısını Yaptı

Biga Ticaret ve Sanayi Odası 2023 yılı Mart ayı olağan Meclis Toplantısı ile 2023 yılı 1’nci Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı Meclis Başkanı Melih Akyıl’ın başkanlığında 14 Mart 2023 Salı günü saat 18.30’da Oda hizmet binasında bulunan Konferans Salonu’nda yapıldı.

Toplantının birinci gündem maddesi gereği Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2023 yılı Mart ayı gelir-gider durumu, ikinci gündem maddesi gereği Hesapları İnceleme Komisyonu raporu okundu ve meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Meclis Başkanı Akyıl toplantının başında, “Büyük Önderimiz, ‘Dünya Yüzünde Gördüğümüz Her Şey Kadının Eseridir’ diyerek Türk toplumunda kadının yerini ortaya koymuştur. Atatürk, yaptığı reformlarla Türk kadınının gelişmiş ülkelerden çok daha önce bazı haklara kavuşmasını sağlamıştır. Kadın; emeğin, özverinin ve mücadelenin adıdır. Yaşadığımız büyük deprem felaketinde de kadınlarımız yine el ele verip, yaralara merhem olmuş, toplumumuzun tekrardan iyileşmesi ve tekrar ayağa kalkması için büyük çaba sarf etmiş, çaba sarf etmeye de devam etmektedir. İşte kadınlarımızdaki bu dayanışma, bu şefkat ve bu mücadele bizleri tekrar ayağa kaldıracak yegâne güçtür. Çünkü güçlü kadın, güçlü bir ülke demektir.” dedi. Akyıl ayrıca, milletimizin vatan sevgisini ve bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel biçimde yansıtan, 102 yıldır gururla söylediğimiz İstiklal Marşımızın kabul edilişinin yıl dönümünü kutladı ve başta Mehmet Akif Ersoy olmak üzere İstiklâl Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmetle ve minnetle andıklarını ifade etti.

Akyıl konuşmasının son bölümünde 12 Mart 2023 tarihinde Resmî Gazete’de yayımlanan 7440 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu hakkında bilgiler verdi.

Biga TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Çakır’ın oturum başkanlığını yaptığı ve yoğun bir katılımın olduğu gözlenen Müşterek Meslek Komiteleri toplantısında meslek komite başkanlarının tümüne söz verilerek, komite başkanları tarafından sektörleriyle ilgili yapılan ve yapılacak önemli faaliyet ve çalışmalar hakkında bilgiler verildi; sektörleriyle ilgili görüş ve önerileri dinlendi.

Toplantının son bölümünde söz alan Biga TSO Başkanı Şadan Doğan da öncelikle yaşadığımız büyük deprem felaketinin yaralarının sarılmaya başlandığını belirtti ve bu kapsamda Oda olarak TOBB ile birlikte yürütülmekte olan faaliyet ve projelerden bahsetti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu