Yerel

Biga Polisi Yoğunlaştırılmış Dinamik Denetimlerini Sürdürüyor

Vatandaşlardan Tek İstedikleri “Duyarlılık”

Pandemi sürecinde Biga Emniyet Müdürlüğü personelinin tamamı bekçisi, komiseri, polis memuru, emniyet müdürü ile denetimlerini vazgeçmeden, kararlılıkla sürdürüyor.

Gece-Gündüz yılmadan, usanmadan temizlik, maske ve mesafe kuralları hakkında vatandaşları bilgilendiriyor, sokağa çıkma yasakları kapsamında alınan kararları şehrimizin farklı noktalarında uygulamalar yaparak denetliyor.

Biga’nın her bir köşesinde hareketli ve sabit görev yapan polislerimizi gören vatandaşlar;

“Polis ekiplerimiz canla başla her noktada görev yapıyorlar. Bu önemli bir durum, çünkü alınan kurallara uymayan insanlarımız var, onların uyarılması ve cezalandırılması noktasında polis ekiplerimize ihtiyacımız var. Kurallara uymayanlara gereken cezalar kesilsin” dedi.

Bilinçli Bigalı vatandaşlar,sadece Polisiye tedbirlerin yetmeyeceği, her bir kişinin kendi tedbirini alması, uyarılara dikkat etmesi gerektiği fikrinde birleşiyor.

Biga Emniyetinden edinilen bilgiye göre, Türkiye genelinde birinci sıradayken sadece dün yani 19 Nisan günü 3 farklı işletmeye kurul kararlarına aykırılıktan, ayrıca kurallara uymadıkları tespit edilen 9 vatandaşımıza da sosyal mesafe ihlalinden tutanak tutularak işlem yapıldığı öğrenildi.

Tüm Bigalılar Hepimiz Birbirimizi Kontrol Edip Uyaralım. Yapabilir, Başarabiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu