Yerel

Biga Kent Konseyine Önemli Görev

Kent Konseyleri Birliği Kültür Sanat Ve Turizm Komite Başkanı Metin Tatlı,’’Siyaset Üstü Çalışıyoruz’’

“Büyüyen şehirler değil büyüleyen şehirler yapma zamanıdır artık ” ….!” dedi Biga Kent Konseyi Başkanı Metin Tatlı yaptığı açıklamada, “7-9 şubat 2020 tarihlerinde Balıkesir ev sahipliğinde yapılan toplantı ile Kent Konseyleri Birliği 11.Dönemine Balıkesir Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı’nın başkanlığına devroldu.

1 yıl devam edecek olan dönemde, 6 tane komite belirlendi. Bu komitelerden birisi Türkiye Kent Konseyleri Birliği Kültür Sanat ve Turizm komitesidir.

7 Temmuz günü, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yönetim Kurulu üyesi Zeynep Özbaş Arıkan’ın moderatör olduğu ve dijital ortamda yapılan toplantı ile komitenin Başkanlığına Biga Kent Konseyi Başkanlığı seçildi.

10 Temmuzda Biga Kent Konseyi yürütme kurulu toplantımızı Biga’da bulunan Siyasi Parti Başkanları ve Biga’mızın Oda Başkanları ile gerçekleştirdik. Türkiye Kent Konseyleri Birliği Kültür Sanat ve Turizm Komitesinin Başkanlığının Biga kent konseyimize verildiği ve bu bayrağı layıkıyla yapmak için kendilerinden tam destek aldık. Toplantımıza katılan Başkanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Projelerimizi belirleyip en yakın zamanda hayata geçirmek için elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırız. Sizlerden de bu konuda yardımlarınızı bekliyoruz. Önce yerel, sonra bölgesel, akabinde Tüm Türkiye’deki kent konseyleri ile istişare ederek, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Kültür, Sanat ve Turizm Komitesinin yol haritasını belirleyip, ülkemizdeki değerlerimizi gelecek kuşaklara ve dünyaya aktarılması için çalışacağız. Biga’da bizler siyasi parti temsilcileri ve oda başkanlarımız ile hep birlikte toplantılar düzenliyor ve ortak bir akıl ile çalışmalarımıza yön vermek istiyoruz. Kent Konseyleri Siyaset üstüdür.  ” Büyüyen şehirler değil büyüleyen şehirler yapma zamanıdır artık ” ….!” dedi . 10 Temmuz Cuma günü Biga Şehir Parkında yaptığımız toplantıda, siyasi partiler ve odalar bir aradaydı,  Toplantıya katılan siyasi partiler Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, İyi Parti, Yeniden Refah Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti olurken, Odalardan Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Şoförler ve Otomobilciler Odası ve Kahveciler odası oldu. Çanakkale Rehberler Odası Başkanı Cihan Müşterioğlu’nun Danışmanlığını yapacağı komisyonda İlçemizde sürdürülebilir yarınlar için şehrin kültür, sanat ve turizmi konuları görüşüldü.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu