Yerel

Biga Kent Konseyi’nde Muharebe Alanı

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Kültür Sanat ve Turizm ve Komite Başkanı, Biga Kent Konseyi Başkanı Metin Tatlı Granikos Savaş Alanı’nda yapılan inceleme sonrası basına gönderdiği demeçte, 

Tatlı; “Ocak ayında yapılacak olan Kent Konseyi toplantısında gündem Büyük İskender ve Granikos Muharebe Alanı, kamu kurum temsilcileri, dernekler, siyasi partiler, üniversite, odalar, sendikalar, mahalle muhtarları, noter ve baro temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştireceğimiz toplantıda bilgilendirmede bulunup sivil toplum kuruluşlarının ve milletimizin görüşleri alınacaktır. Konu ile ilgilenenler Biga Belediyesi 3. Katında bulunan Kent Konseyi ofisine gelip detaylı bilgi alabilirler” dedi.

Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga Kent Konseyi Başkanı Metin Tatlı, Genel Sekreteri Erdoğan Başer, Araştırmacı yazar Ömer Arslan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dr Öğretim Üyesi Barış Borlat, Antalya Bilim Üniversitesi Prof. Dr. Mesut Uyar, Türkiye Turist Rehberleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi A.Serhat Güngör, Çınarköprü Muhatarı Rafet Kartal alanda incelemelerde bulunup, konuyu Kent konseyine taşımaya karar verdiler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu