Eğitim

Biga İçdaş Fen Lisesi Öğrencileri Finale Kaldılar

Biga İçdaş Fen Lisesi öğrencilerinden Hüseyin Güven Derviş ve Hüseyin Yıldırım ‘TEKNOFEST Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri’ Yarışmasına katılarak finallere kaldı.

TEKNOFEST 2024 kapsamında düzenlenen 2204-D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışmasına “Çanakkale İlinin Üretim Kaynaklı Sera Gazlarının Karşılaştırılması” isimli projesiyle katılan Biga İÇDAŞ Fen Lisesi öğrencisi Hüseyin Güven Derviş ve Hüseyin Yıldırım finallere kaldılar.

Biga İÇDAŞ Fen Lisesi öğrencisi Hüseyin Güven Derviş ve Hüseyin Yıldırım ile Biga İçdaş Fen Lisesi Okul Müdür Vekili Erol Bekçi 08 Temmuz Pazartesi günü Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen’i makamında ziyaret ederek projelerini anlattı. 

Hüseyin Güven Derviş ve Hüseyin Yıldırım projelerini anlatırken; “Teknofest için MERGEN proje ekibi olarak “Çanakkale İlinin Üretim Kaynaklı Sera Gazlarının Karşılaştırılması” isimli projemizde Çanakkale’de hayvancılık, çeltik tarımı ve termik santrallerden kaynaklı sera gazı salınımlarının karşılaştırılmasını hedefledik. Öncellikle çeltik ekim alanları, büyükbaş hayvan sayıları ve termik santrallerin kömür tüketimlerini belirledik. Çeşitli formüller kullanarak sera gazı salınımlarının miktarlarını belirleyip, sektörlere göre karşılaştırılmasını yaptık.” ifadelerine yer verdiler.

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Biga İçdaş Fen Lisesi 9.Sınıf öğrencileri Hüseyin Güven Derviş ve Hüseyin Yıldırım’ı ve  Danışman öğretmenleri Alper Çevik’i tebrik ederek final yarışmasında başarılar diledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu