Yerel

Biga Fuarı 29 Eylül’de Açılıyor..!

Bu yıl 17’nci kez düzenlenecek olan Biga Gıda, Tarım ve Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı 3 gün sürecek, son teknoloji ve yenilikleri çiftçilerimizle buluşturacak.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan: “Tüm halkımızı Biga Fuarı’nın 29 Eylül Cuma günü Saat: 14:30’da Biga Fuar Alanı’nda yapılacak olan açılış törenine bekliyoruz.”

Başkan Doğan yaptığı açıklamada; “Tarım ve hayvancılıktaki yeni gelişmeler fuarlar sayesinde çiftçilerimizle buluşuyor. Bu yıl 17’ncisini düzenlediğimiz Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nın Bigamıza ve Güney Marmara’ya hayırlı olmasını diliyorum. Biga’da ilk ciddi fuar girişimlerinin 1994-1995’li yıllarda yapıldığını görüyoruz. Biga Fuarı şu anda ise Türkiye ve hatta yurt dışında bile adından söz ettirmeye başladı. Bazı hayallerimizin gerçekleştiğini görmek bizi son derece mutlu ediyor. Geçen sene yaptığımız fuarda 110 binin üzerinde bir ziyaretçimiz oldu. Hem ilçelerimizden hem de diğer illerimizden üretici, perakende ve toptan olmak üzere 124 firmamız fuara katıldı. Tarım, hayvancılık ve tarıma dayalı sanayinin Biga ve bölge ekonomisinde ciddi bir yeri var. Biz bu noktada, sanayileşme ve hammaddenin nihai ürüne evrilmesindeki süreçte ciddi bir yol kat ettik. Bu anlamda ciddi firmalarımız var. Tabi tüm bu konularda Biga Ticaret ve Sanayi Odası olarak tüm paydaşlarımızla birlikte çalışmalara devam edeceğiz.

Bu nedenlerden dolayı, 50.yılımızda üyelerimize ve bölgemize daha etkili ve verimli hizmet vermek adına 29 Eylül-01 Ekim 2023 tarihlerinde Güney Marmara’nın en büyük tanıtım etkinliği olan Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nı (Biga Fuarı) 29 Eylül Cuma günü Biga’daki tüm kamu, belediye ve meslek kuruluşları ile elele vererek onyedinci kez açıyoruz.

Valiliğimizin, Kaymakamlığımızın, Belediye Başkanlıklarımızın, Üniversitemizin, Ticaret Borsamızın, Ziraat Odamızın, Esnaf ve Sanatkârlar Odalarımızın, tarım ve hayvancılık ile ilgili birliklerimizin, Tarım ve Orman il ve ilçe müdürlüklerimizin de katkıları ile destek verdiği fuarımızda tarım, hayvancılık ve teknolojileri alanında potansiyel alıcılar ile birebir bağlantı kurarak bu sektörde faaliyet gösteren üyelerimizi bir adım daha öne çıkarmak ve rekabetin arttığı, farklılaşan pazar yapısında fark yaratmak istiyoruz.

29-30 Eylül-01 Ekim 2023 tarihlerinde Biga Belediyesi’ne ait 22 bin metrekarelik modern kapalı pazar yerinde düzenleyeceğimiz ve 29 Eylül Cuma günü saat 14.30’da açılış kurdelâsını keseceğimiz Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’na; kısa adıyla BİGA FUARI’na katılımlarınızı bekler, saygılar sunarım.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu