Yerel

Biga FB’ de Kongre Rüzgârı

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

Biga Fenerbahçeliler Derneği 10.Olağan Genel Kurul Toplantısını 11 Temmuz 2021 Pazartesi günü Dernek Lokalinde gerçekleştirdi. Kongreye yoğun katılım oldu. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Fenerbahçe Spor Kulübü Dernekler İletişim Yöneticisi Asil Erkan, HDI Sigorta Yetkilisi Alpay Özal, Onursal Başkan Şadan Doğan ve Eşi Ayla Doğan, Dernek Başkan ve Yöneticileri, Oda Başkan ve Yöneticileri, İş Adamları, Spor Kulüpleri Başkan ve Yöneticileri, Dernek Üyeleri, Misafirler ve Basın Mensupları kongreye katıldılar.

Kongre, mevcut Başkan Arda Bozkurt’un açılış konuşması ile başladı. Ardından divan kurulu seçimi yapıldı. Başkanlığa Osman Olgun, Başkan Yardımcılığına Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İbrahim Mutur, katıp üyeliklerde Barış Çetin ve Aybüke Tekin oy birliği ile seçildiler. Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu raporları okundu, ibra edildi, tahmini bütçe kabul edildi. Dernek tüzüğünün tümünün yenilenmesi oy birliği ile kabul edildi.

Dilek ve temennilerde söz alan Başkan Arda Bozkurt ” Şadan Doğan gibi bir duayenden görevi alıp devam ettirmek çok zordu.

Bizde yönetim kurulundaki arkadaşlarım ile çok çalıştık ve birçok faaliyet gerçekleştirdik ancak pandemi hızımızı kesti. İnşallah bundan sonra Biga’nın önemli bir Sivil Toplum Örgütü olarak daha çok işler yapacağız” açıklamasını yaparak yapılan faaliyetleri anlattı ve başta Onursal Başkan Şadan Doğan olmak üzere kuruluştan bugüne emek veren tüm yöneticilere ve kongreye katılan herkese ayrı ayrı teşekkür etti. Daha sonra söz alan Onursal Başkan Şadan Doğan’da katılan herkese teşekkür ederken kongrenin hayırlı olmasını belirterek yeni Yönetim Kuruluna seçileceklere başarılar diledi. Biga Fenerbahçeliler Derneği’nin önemini anlattı ve Biga’ya yararlı faaliyetler yapılmasının yanında Fenerbahçe Spor Kulübü’ne de büyük destekler verildiği belirtti. Ayrıca kendisinin Fenerbahçe ile ilgili müzesi olduğunu, isteyen herkesin ziyaret edebileceğini açıkladı. Kongrenin hayırlı olmasını diledi. Bu defa söz alan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’da Biga’nın Çanakkale’de en çok Sivil Toplum Örgütü sahibi ilçe olduğunu ve Biga Fenerbahçeliler Derneği’nin Biga’ya güzel faaliyetler sunduğunu belirterek kongrenin hayırlı olmasını dileyerek yeni seçilen yönetime başarılar diledi.

Yapılan seçimde Başkanlığa Arda Bozkurt Yönetim Kuruluna Arzu Kaya, Aydın Kuzhan, Barış Çetin, Cemal Yaman , Cihan Ertaş ,Deniz Alatay, Erhan Baş, Erdem Özarslan, Hasan Buruk, İsmail Kutlu , Kadir Atay, Mehmet Yılmaztürk, Melih Kurtul, Nermin Kunt, Ramazan Tenekeci, Tevfik Başarır, Zafer İşçi seçilirken Denetleme Kurulu asil üyeliklerine Ahmet Tekin, Hüseyin Demirel, Mehmet Özdemir yedek üyeliklerine ise Doğan Gürşen, Erol Sezen ve Sadettin Ceylan seçildiler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu