KaymakamlıkYerel

Biga Eğitim Kampüsü İhalesi Yapıldı

Biga İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliğince Biga Kaymakamı Mustafa Can Başkanlığında ihale komisyon üyelerinin katılımıyla eğitim sektöründe tek seferde yapılan en büyük proje olan “Biga Eğitim Kampüsü” yapım işi ihalesi Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleşti.

Biga Eğitim Kampüsü içerisinde yer alan:

1) Biga Ortaokulu (32 Derslik).

2) Biga İlkokulu (24 Derslik).

3) Biga İmam Hatip Ortaokulu (24 Derslik).

4) Fen Lisesi Yurdu (200 Kişilik).

5) Çok Amaçlı Salon (Spor Salonu, Yemekhane, 350 Kişilik Konferans Salonu) projeleri en kısa zamanda bitirilerek hizmetine sunulacaktır.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada; “Depreme dayanıksız olduğundan dolayı yıkılan okullarımızın yerine yeni yapılacak olan okullarımızın hayata geçirilmesinde destek ve imkan sağlayan Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Milli Eğitim Bakanlığımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca ilçemize yapılan her türlü yatırımda maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Çanakkale Valimiz sayın İlhami Aktaş’a, Çanakkale Milletvekili AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’a, Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’na, İl özel İdaresi Genel Sekreterliğine, İl Genel Meclis üyelerimize, Köylere Hizmet Götürme Birliği çalışanlarına teşekkür ediyorum. Yapılan bu Eğitim Yatırımımızın eğitim camiamımıza ve Bigamıza hayırlı olmasını diliyorum.”ifadelerine yer verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu