Yerel

“Biga Doğa Yürüyüşleri İçin Çok Uygun Bir Kenttir”

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

Biga Kent Konseyi Genel Sekreteri, Kızılay Şube Başkanı aynı zamanda Hobileri Geliştirme Derneği Başkanı Erdoğan Başer “Biga Genç Kızılay gönüllüleri ile, kar koşularrının zorluklarını deneyimlemek, doğa yürüyüşleri ile sağlıklı yaşama katkı sağlamak için gençler ve gönüllü üyelerimiz ile Işıkeli Köyü’nde bulunan Mavi Su şelalesine karlı havada yürüdük.
Biga’da Kış aylarının vazgeçilmezi Işıkeli köyü yolunda Biga Seyiri ile sucuk ekmek, akabinde soba başında nohut kahvesi içmektir. Bu güzelliklerin yanısıra Köy merkezinden elli altmış dakikalık mesafede güzel bir yürüyüş rotasında Mavi su şelalesi bulunmaktadır.
Mart ve Nisan ayında ışıkeli Mavi su şelalesi ve Abdiağa Mesire yeri ilerisi Çağlayan’a üyelerimiz ile yürüyüşe gitmeyi planlıyoruz.
Doğa yürüyüş rotasını deneyimlemek üzere ön çalışmalarımız devam ediyor.
Belirttiğim alanlarda Ekim ayından Mayıs sonuna kadar yapılabilecek olan doğa yürüşleri, yaz sıcaklarının gelmesi ile sonlandırılmalı. Zaten belirttiğimiz alanlar yazın gitmek için uygun değildir su çekilmekte ve kurumaktadır. Böylelikle yangın riski de yoktur.
Doğa yürüyüşleri ile ilgilenenleri Kent Konseyi veya Kızılay şubesine davet ediyorum”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu