Yaşam

Biga Devlet Hastanesi’nde Uyku Laboratuvarı Hizmet Vermeye Başladı

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

Biga Devlet Hastanesi sürekli kendini yenileyerek verdiği hizmetlere bir yenisini daha ekledi.

Uyku Laboratuvarının birçok hastalığın tedavisi konusunda önemli bir merkez olduğunu belirten Başhekim Uz. Dr. Burhan Akbaş, “İnsan hayatının yaklaşık üçte biri uykuda geçmektedir. Yapılan çalışmalar sağlıklı bir uykunun önemini ve bozukluklarının pek çok hastalıkla ilişkisini ortaya koymaktadır. Uyku bozuklukları yaşam kalitesine etki eden önemli bir sağlık sorunudur. Kısa bir süre önce İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Gökhan Baştürk‘ün destekleriyle kurulum çalışmalarına başlamış olduğumuz Uyku Laboratuvarı tamamlanmış olup, halkımıza hizmet veremeye başlamıştır, dedi.”

KBB Uzmanı Op. Dr. Adil Üstün’ün sorumlu hekim olarak görev aldığı Uyku Laboratuvarında uyku ile ilişkili hastalıkların tanısının konulup tedavisi yapılacaktır.

KBB Uzmanı Op. Dr. Adil Üstün yaptığı açıklamada; “Özellikle tedavi edilmediği takdirde ölümcül olabilen başta Uyku apnesi, horlama, huzursuz bacak sendromu, REM uykusu davranış bozukluğu, uyurgezerlik, gibi birçok uyku ile ilişkili hastalıkların tedavilerinin de yapılacağını ve İlçemizde aktif olarak çalışan uyku merkezi olmaması nedeni ile hastaların başka merkezlere gitmek zorunda kaldığına değinerek, uyku hastalıkları ile ilgili hastalarımızın başka merkezlere gitmelerine gerek kalmadan, alanında uzman kişiler tarafından ve gelişmiş teknoloji ortamında, ev konforunda 24 saat süreyle izlenerek tanı ve tedavileri yapılacaktır” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu