Yerel

Biga Belediyesi’nin Kreşlerinde Mezuniyet Heyecanı

Biga Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet veren Hamdi Gençoğlu, Atatürk Kültür Merkezi ve Eczacı Zübeyde Aydın Kreş ve Gündüz Bakımevlerinin öğrencileri mezuniyet töreni düzenleyerek kep attı.

Kreşlerden mezun olan 102 öğrenci için Atatürk Kültür Merkezi konferans salonunda düzenlenen mezuniyet törenine Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve eşi Feride Erdoğan, Biga Cumhuriyet Başsavcısı Eren Öztaş, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, kreş müdürleri ve öğretmenleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın konuşmasının ardından mezun olan bir öğrenci bir alt gruptaki öğrenciye Türk Bayrağını emanet etti. 102 öğrenci kep atarak mezun olmanın mutluluğunu yaşarken, Başkan Erdoğan miniklerle beraber mezuniyet pastası keserek tüm öğrencileri ve ailelerini tebrik etti.

Kreşlerin tam kapasite dolulukla, sağlık ve başarı içinde hizmet verdiğini söyleyen Başkan Erdoğan, “Bugün hep birlikte gurur, hüzün ve heyecan duygularını bir arada yaşıyoruz. Mezun ettiğimiz çocuklarımızın eğitim yuvalarımızdan ayrılışı onlara alışan herkesi hüzünlendirirken, bir birey olarak ilkokula adım atmaları yine herkes için ayrı bir heyecan ve gurur yaşatıyor. Güzel yavrularımızın cıvıl cıvıl sesleri ve mutluluğuyla şenlenerek bir yılı daha hep birlikte geride bıraktık. Atatürk Kültür Merkezi, Hamdi Gençoğlu ve Eczacı Zübeyde Aydın Kreş ve Gündüz Bakımevlerimiz sonuna geldiğimiz eğitim öğretim yılını tüm kontenjanı yüzde yüz dolu olarak tamamladı. Bugün 102 öğrencimizi mezun ediyoruz. Bu arada en büyük sevinçlerimizden biri de geçtiğimiz yıllarda hayatımızın her alanında büyük sıkıntılara neden olan Koronavirüs pandemisinden tamamen uzak bir yıl geçirmiş olmamızdır. Çocuklarımız yüz yüze, sağlık ve sıhhat içinde kazasız belasız bir eğitim öğretim yılı geçirdi. Allah bu güzel yıllarımızı daim etsin inşallah” dedi.

Mezun olan öğrencilere hayatlarında mutluluk ve başarı dileyen Başkan Erdoğan, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Tüm yıl çeşitli etkinliklerle ziyaret ettiğimiz ve yalnız bırakmadığımız kreşlerimiz için gelecek nesiller adına çalışmak bizim belediyecilik vizyonumuzun en önemli değeridir. Bu kapsamda Biga Belediyesi olarak eğitime önem vermeyi dolayısıyla kreşlerimizi her yönden zengin tutmayı sürdürüyoruz. Çünkü geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ilk eğitimlerini kreşlerde almalarını sosyalleşme, bilgi ve beceri elde etmesi ile özgüven yönünden çok değerli buluyoruz. Kreşlerimiz sınıfları, oyun alanları, uyku odaları ve yemekhaneleri ile donanım ve imkanlar yönünden verimli bir hizmet sağlıyor. Yarınlarımız için, umudumuz olan çocuklarımız için zaten ne yapsak az diye düşünüyoruz. Bu duygularla mezun ettiğimiz çocuklarımıza ilkokul sıralarında başarılar diliyorum. Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve ailelerimizin heyecanını yürekten paylaşıyorum. Kreş müdürlerimize, öğretmenlerimize, personelimize ve ailelerimize emekleri ve sabırları için teşekkür ediyorum.”

Program, öğrencilerin kep atması ve hep birlikte fotoğraf çektirilmesiyle sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu