Yerel

Biga Belediyesi’ne Bağlı Toplu Taşıma Araçlarına Gelir Desteği

Biga Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan Başkanlığında 4 Ağustos Salı günü saat 16:00’da Atatürk Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleşti.

Biga Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısında 8 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Toplantıya meclis üyeleri, muhtarlar, STK’lar başkanları ve vatandaşlar katıldı. Meclis toplantısı Biga Belediyesi Facebook sayfasından canlı yayınlanırken, toplantıya katılan kişiler maske takarak sosyal mesafeye dikkat ettiler.

 Toplantıda Biga Şehir içi Toplu Taşıma ve Ağaköy Toplu Taşıma araçlarının kooperatifleri tarafından sunulan dilekçe görüşüldü.

Belediye Başkanlığı Makamına verilen dilekçe şu şekilde:

Ülkemizde yaşanmakta olan koronavirüs (COVİD-19) salgını nedeniyle 17/04/2020 tarihli Resmi Gazetede yer alan kanunun 1.maddesi (f) bendinde “Belediyeler,kendisinden izin veya ruhsat almak ya da hat kiralamak suretiyle çalışan gerçek ve tüzel kişilere toplu taşıma desteği ödemesi yapılabilir” ifadesi yer almaktadır.

S.S.38 No’lu Ağaköy Seyahat Mot. Taş. Kooperatifi ile S.S.76 nolu Biga Şehiriçi Minibüsçüler Mot.Taş. Kooperatifinin ilgi dilekçeleri gereği, Covid-19 salgını sebebiyle toplu taşıma araçları yolcu sayılarında düşüş,araç yolcu kapasitesinin sınırlandırılması ve hatlarda çalışan araç sayılarının azaltılmasından dolayı.17/04/2020 tarihli Resmi Gazete de yer alan kanunun 1.maddesinin (f) bendine istinaden;Belediyemiz denetimli S.S.76 No’lu Biga Şehiriçi Minibüsçüler Kooperatifi ile S.S.38 Nolu Ağaköy Seyahat Mot. Taş. Kooperatifi araçlarından 2020 yılı Nisan,Mayıs ve Haziran ayı Taşıt araçları işletme ruhsat harçları alınmayarak bu şekilde gelir desteği yapılması konusunun Belediyemiz Meclisinde görüşülmesini olurlarınıza arz ederim

Dilekçe görüşüldü ve Oy Birliği ile kabul edildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu