Yerel

Biga Belediyesi’nden Ramazan Bayramı Seferberliği

Biga Belediyesi ekipleri, Ramazan bayramı öncesi ilçe genelinde detaylı temizlik, dezenfekte, bakım ve yıkama çalışmaları gerçekleştirirken mezarlık ve camilerde de bayram temizliği yaptı.

Biga Belediyesi tüm birimleriyle Ramazan Bayramı tatili öncesi hazırlıklarını tamamlarken, Bigalıların sağlıklı, huzurlu ve temiz bir bayram geçirebilmesi için hummalı bir çalışma içine girdi. Genel rutin çalışmalarla beraber 21 Nisan 2022 Perşembe günü başlayan temizlik seferberliği Biga’yı pırıl pırıl yaptı. Daha temiz bir Biga için çalışmalarını aralıksız sürdüren Biga Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesi cadde ve sokaklarda detaylı temizlik çalışması gerçekleştirdi. Çalışmalarda yolları süpüren Belediye ekipleri yaya kaldırımlarını ve yolları tazyikli su ile yıkadı.

Biga Belediyesi’ne bağlı İtfaiye Müdürlüğü personeli, ilçe genelindeki cadde ve sokaklar ile birlikte, mezarlık çevresi ve cami bahçelerinde yıkama çalışması yaptı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü kontrolündeki ekipler cami ve mescitlerin iç-dış temizliğini tamamlayarak Huzurevi’nde kalan yaşlılara berber ve kuaför hizmeti verdi. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, yeraltı ve yerüstü çöp konteynerlerinin yıkama ve dezenfektan çalışmalarına ek olarak, cadde ve sokaklar ile birlikte parkları ve mezarlık çevresini temizledi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı personel ise haşere ve lavra üreme noktalarını tespit ederek ilaçlama çalışması, yeşil alanların bakımını sağlayıp, mesire alanları ve mezarlıkların bakım ve temizliğini yaptı. Temizlik, bakım ve ilaçlama çalışmasıyla her yer bayrama hazır hale getirildi.

Hemşehrilerinin Ramazan Bayramını kutlayarak bayram öncesi yapılan çalışmalar ile ilgili açıklamada bulunan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “Biga Belediyesi olarak adeta bir temizlik seferberliği başlatarak her zaman temiz olan Biga’mızı bayrama kadar pırıl pırıl yaptık ve güzelleştirdik. Ekiplerimiz günlük rutin olarak sürdürdüğü temizlik çalışmalarının yanı sıra arefe gününe kadar sürecek 11 günlük yoğun bir programla temizlik, yıkama, dezenfekte, ilaçlama ve bakım onarım çalışmalarını tamamladı. Bayrama özel gerçekleşen çalışmalarımızla Biga’mız bütün güzelliğiyle bayrama hazır hale geldi. Hepimizin malumu her ne kadar etkisi azalmaya devam etse de pandemi sürecinde temizliğin önemini bir kez daha anladık. Biga hepimizin ve şehrimize karşı çevre görevimizle Biga’mızı hep birlikte temiz tutmalıyız. Unutmamalıyız ki en güzel temizlik kirletmemektir. Tüm ekiplerimize çalışmalarından dolayı teşekkür ederim. Ramazan Bayramı’nın tüm insanlığa, ülkemize ve ilçemize sağlık, huzur, mutluluk ve bereket getirmesini dileyerek, büyük ailem Biga’nın bayramını en içten duygularla kutluyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu