EğitimYerel

Biga Belediyesi Kreş Öğrencileri Kep Attı

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

Biga Belediyesi Özel Biga Belediyesi Hamdi Gençoğlu Kreş ve Gündüz Bakımevi ile Özel Biga Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencileri mezuniyet töreni düzenleyerek kep attı.

Atatürk Kültür Merkezi konferans salonunda düzenlenen mezuniyet törenine Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve eşi Feride Erdoğan, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Başkan Yardımcıları Nazım Hikmet Keskiner ve Sıtkı Keçeci, kreş müdürleri ve öğretmenleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlarken, konuşmaların ardından öğrenciler hazırladıkları gösterileri sundu. 38 öğrenci kep atarak mezun olmanın mutluluğunu yaşarken, Başkan Erdoğan pasta keserek tüm öğrencileri ve ailelerini tebrik etti.

Hamdi Gençoğlu Kreş ve Gündüz Bakımevi Müdürü Fatma Nur Ergün programda yaptığı konuşmada, “Severek, gönülden isteyerek sürdürdüğümüz eğitim öğretim faaliyetlerimizde kimileriniz bir yıl, kimileriniz iki yıl ve hatta üç yıl boyunca en değerli varlıklarınızı bize emanet ettiniz. Güveniniz için sizlere, kıymetli yavrularımıza sevgi dolu kucaklarını kocaman açtığı için tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim. Okullarımız aile bilgilendirme anketlerinde yüzde 100 memnuniyet sağladılar. Bu başarıya ulaşmamızda bizlere bir telefon kadar yakın ve yanımızda olduğunu her zaman hissettirerek destek olan, çocuklarımızın Başkan amcası, sevgili Bülent Erdoğan başkanımıza da teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Kovid-19 salgınına rağmen eğitimde hiçbir aksaklık yaşanmadığını söyleyen Atatürk Kültür Merkezi Kreş ve Gündüz Bakımevi Müdürü Seda Turan ise, “Bütün bir yıl boyunca çocuklarımız büyük bir gayret ve özveriyle çalıştılar. Okul hayatlarının en önemli adımlarından biri olan anaokulunu Kovid-19 salgınına rağmen eğitimde hiçbir aksaklık yaşamadan yüzyüze ve uzaktan eğitim alarak başarıyla tamamladılar. 6 yaş grubumuzu okulumuzdan uğurlamanın hüznünü yaşıyor, diğer yaş gruplarıyla önümüzdeki sene yeniden bir arada olmanın özlemiyle bir yılı daha geride bırakıyoruz. Bizleri bu mutlu günde yalnız bırakmadığınız, eğitime verdiğiniz destekten dolayı değerli velilerimize ve Biga Belediye Başkanımız sayın Bülent Erdoğan’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Törende konuşan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “Yavrularımızın mezuniyet programına hoşgeldiniz. Bugün hem mutluyuz hem hüzünlüyüz. Malum pandemi döneminden dolayı geçen yıl mezuniyet törenlerimizi yapamadık ve bir araya gelemedik. Bu programları, renkli salonları hepimiz çok özlemiştik. İnşallah bundan sonra daha da dikkat ederek normal hayatımıza dönmeyi ümit ediyoruz. 38 yavrumuzun mezuniyetini hep birlikte gerçekleştiriyoruz. Onlar okul öncesi eğitimlerini aldılar ve inşallah ilkokul birinci sınıfta eğitim öğretim hayatına başlayacak. Ben tüm yavrularımıza eğitim öğretim hayatlarında başarılar diliyorum. Kıymetli velilerimize eğitime göstermiş olduğunuz hassasiyet ve vermiş olduğunuz emekten dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim. En büyük teşekkür ise kreş müdürlerimize, öğretmenlerimize ve onlara annelik yapan tüm çalışanlarımıza. Onlar en kıymetlilerimize, yavrularımıza kendi evlerindeki gibi sevgi ve saygı duygularını yaşattılar. Çocuklarımızın bahtı açık olsun, Rabbim acılarını göstermesin” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu