Yerel

Biga, Afrika’nın Gözdesi Olacak

Biga, Afrika’nın gözdesi olacak. Biga’dan doğarak bir dünya markası yaratan Doğtaş’ın kurucusu Doğanlar ailesi, firmanın büyüyerek Doğanlar Holding olmasının ardından, dünya pazarında yerini alarak birçok sektörde faaliyetlerini sürdüreceğine işaret etti.
Doğanlar Holding, Afrika yatırımları çerçevesinde Senagal’de inşa ettiği mobilya fabrikasının marka ismini ‘Biga Home’ olarak belirledi. İngilizcede “Büyük Afrika” anlamına gelmesi ve Doğanlar ailesinin Biga’lı olması, bu ismin konulmasında etken oldu. Artık Afrika’da Biga Home ismi çok konuşulacak ve herkes Biga ismini tanıyacak.

Biga’da Doğtaş olarak  başlayan serüven hızla Türkiye’den sonra dünya ülkelerine de yayılıyor. Tüm Biga bu gururu yaşıyor. Doğanlar Holding’in çalışanları ve iş ortaklarıyla birlikte otuz bin kişilik bir aile olması her yerde gündem oluyor. Son olarak Afrika Senagal’de kurulan Biga Home’da da 250 çalışana istihdam sağlanacak. Doğanlar Holding’de artık üçüncü kuşak görev alıyor ve onlar da var gücüyle çalışıyor. Biga, Doğanlar Holding ile gurur duyuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu