Yerel

Biga Adliyesi’ndeki Kokteylde Bir Araya Geldiler

Biga Baro Temsilciliği tarafından Avukatlar Günü’nde Biga Adliyesi’nde kokteyl düzenledi.

Verilen kokteyl davetine Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga Cumhuriyet Başsavcısı Eren Öztaş, Oda Başkanları, Hakim, Savcı, Avukatlar ve Adliye personelleri katıldı. 

Kokteylde konuşan Biga Baro Temsilcisi Av. Ergün Tulnay; “Öncelikle Biga Adliyesi savcılık katında kokteylimizi gerçekleştirmemizde bizlere yardımcı olan Biga Cumhuriyet Başsavcımız Eren Öztaş’a teşekkürlerimi sunmak istiyorum.

​Bizleri bu özel günümüzde yalnız bırakmayan Çanakkale Barosu yöneticileri, Biga Cumhuriyet Başsavcısı, Belediye Başkanı, Hakim ve savcılarımız, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, siyasi partilerin değerli temsilcileri ve adliyenin kıymetli emekçilerine önemle teşekkürlerimizi sunuyorum.

​Bizler Avukatlık mesleğinin toplumsal ve tarihsel sorumlulukların olduğunu düşünmekteyiz. İnsanlık tarihinin başından beri var olan tartışılan ve geliştirilmeye çalışılan ADALET OLGUsu, Hammurabi kanunlarından, Mısır papürüslerinden , Göktürk kitabelerine kadar hep var olmuş ve  ulaşılması istenen ideal olarak kabul edilmiştir. Bu anlama tarihsel  adalet olgusunun gerçekleşmesi için görevlerini icra eden savunmayı savunan avukatlar, iddia makamını oluşturan savcılarımız ve hükmü kuran yargıçlarımız aynı amaç için çaba göstermektedirler. Bir diğer mesleki sorumluluk koşulumuz olan toplumsal yükümlülüklerimizdir. Nasıl ki Mülkün Temelini Oluşturan Adalet ise Devletin yurttaş ile daha güçlü bağlar kurmasını sağlayan da tamamen bu düşünce ve anlayıştır.

Bu sebeple ki tarihsel ve toplumsal sorumlulukları taşıyan, savunmayı savunan avukatlar, iddia makamını oluşturan savcılar ve hükmü kuran yargıçlar ortak adalet ideali için bir bütün olarak mücadeleyi taşıyanlardır.”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu