Yerel

Big-A Senegal Mobilya Fabrikasının Açılışı Gerçekleşti

Doğtaş, Kelebek, Lova Yatak, Ruum Store ve Biga Home gibi markaların sahibi Doğanlar Mobilya Grubu’nun Senegal’de bir ilki daha gerçekleştirdi. Senegal’in başkenti Dakar’da bulunan 50 bin metrekare üzerine arazi üzerine kurulu D’Afric – Big-A Senegal mobilya fabrikasının açılışını gerçekleşetirdi. Big-A fabrikasının açılışı ise Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall’in katılımı ile gerçekleştirildi. Açılışta Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall’e Doğanlar Yatırım Holding üyesi ve Doğtaş Kelebek Mobilya CEO’su İsmail Doğan Eşlik etti.

Hedef: Tüm Afrika Ve ABD Dahil Deniz Aşırı Ülkelere İhracat

Doğanlar Holding’den açılış ile ilgili olarak yapılan açıklamada; “Şirketimizin Senegal’de Biga Home markasıyla yatak, baza, başlık, döşemeli ürünleri üretmesi ve Senegal pazarına ilave olarak 15 Ecowas (Bati Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu) ülkesi ve Moritanya öncelikli olmak üzere tüm Afrika pazarına ve ABD dâhil deniz aşırı ülkelere ihracat yapılması hedeflenmektedir” denildi.

D’AFRİC SENEGAL FURNİTURE Hisseleri Holdinge Devredilecek

Öte yandan Doğanlar Holding Yönetim Kurulu tarafından KAP’a yapılan açıklamada, şirketin 11.05.2023 tarihli Yönetim Kurulu Kararına istinaden yurt dışındaki mobilya sektöründeki büyüme hedefleri doğrultusunda; Senegal kanunlarına göre kurulmuş, D’Afric Senegal Furniture S.A (“D’Afric Senegal”) ünvanlı şirketin sermayesini temsil eden payların %100’ünün Doğanlar Yatırım Holding Anonim Şirketi’nden devralınmasına ilişkin işlemlere başlanmasına ve söz konusu pay devri izinlerine istinaden, en kısa sürede tamamlanarak ilgili mercilere bildirilmesine, tescil ve ilan edileceğine karar verildiği hatırlatılarak, “D’Afric Senegal’in Şirketimiz tarafından devir sürecinin mali ve hukuki süreçleri tamamlanmasını müteakip kamuoyuna bilgilendirme yapılacaktır” bilgisine yer verildi.

Kaynak:AynalıPazar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu