Yerel

‘Benim Dünyam VRÇOMÜ’ Lapseki’de

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi bünyesinde bulunan Kurumsal İletişim Koordinatörlüğüne bağlı Sosyal Sorumluluk Birimi, projelerine hız kesmeden devam ediyor. 18 Mayıs Çarşamba günü Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Eçialan Köyü’nü ziyaret eden Sosyal Sorumluluk Birimi, ilk ve ortaokul seviyesindeki öğrencilere sanal bir tur düzenledi.

ÇOMÜ Sosyal Sorumluluk Birimi, köy okullarında eğitim gören miniklere ‘Benim Dünyam VRÇOMÜ’  projesi kapsamında sanal gerçeklik turu imkânı sağlayarak Anıtkabir’i görmelerine olanak sağladı. 83 öğrenci arttırılmış gerçeklik özelliği sunan VR gözlüklerle ilk kez Anıtkabir’i sanal ortamda ziyaret etti. Ayrıca Eçialan İlk ve Ortaokulu’nda eğitim veren öğretmen ve çalışan personeller de eşlik ederek çocukların mutluluğuna ortak oldu. Etkinliğin ardından ÇOMÜ gönüllü öğrencileri, Eçialan İlk ve Ortaokulu’nda bulunan miniklere kıyafet hediye etti.

ÇOMÜ Tarih bölümü Yüksek Lisans öğrencilerinden İbrahim Can bu tarz çalışmalara ilk kez katıldığını vurgulayarak ‘’Böyle bir projeye katılmak beni çok mutlu etti. Teknolojinin eğitimle bu şekilde bir araya gelmesi heyecan verici bir durum… Bizim için Anıtkabir’i gezerken yaşadıkları sevinç çok kıymetliydi.’’ dedi. ÇOMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencilerinden Mina Yasemin ise ‘’Daha önce Anıtkabir’i görme fırsatı bulamayan çocuklara böyle bir imkân sağlanması çok güzel bir çalışma. Etkinlik sonunda çocukların mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Bu projeye iyi ki katılmışım’’ diyerek duygularını aktardı.

ÇOMÜ Kurumsal İletişim Koordinatör Yardımcısı ve Sosyal Sorumluluk Birimi Sorumlusu Doç. Dr. Hicran Özlem Ilgın, Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nazan Çalbayram ve Öğretim Görevlisi Tuba Özgün projenin koordinasyonunu üstlendi. Etkinliğe yoğun bir ilgi gösterildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu