Yerel

Başkan Üzen ‘’İlk Kez Yangında Kullanılan İHA’larla Gururlanıyoruz”

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, Gelibolu Orman Yangınının söndürülmesindeki hızlı ve etkin çözümü nedeniyle Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye teşekkür ederek, Türkiye’de ilk kez bu yangında kullanılan İHA’larla gurur duyduklarını kaydetti.

“Bakan Pakdemirli’nin Hassasiyetine Minnettarız”

Gelibolu ilçesi Ilgardere ile Eceabat ilçesi Yalova köyleri arasındaki ormanlık alanda meydana gelen ve 450 hektar alanın yandığı büyük yangının söndürülmesi üzerine Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen’den bir açıklama geldi. Başkan Üzen, “Ağaçların, canlıların, bölgedeki tarım alanlarının yangında yok olması bizi derinden yaralamıştır. İnsan kaybının olmaması tek tesellimizdir. Yangının kontrol altına alınması sevincimizdir. Bu feci yangının çıkışıyla birlikte Manisa’daki programını iptal eden, acil olarak bölgeye intikal eden, yangın söndürme çalışmalarını koordine eden ve hızla söndürülmesini sağlayan Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye teşekkür ederiz. Bakan Pakdemirli’nin hassasiyetine minnettarız” dedi.

“İlk Kez Gelibolu Yangınında Kullanılan İHA’larla Gururlanıyoruz”

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, bölgede ilk kez kullanılan İHA’lar ve termal drone müdahalesine de dikkat çekti. Başkan Üzen “Sınır ötesi operasyonlarda üstlendikleri görevleri büyük bir başarılar üstlenen ve tüm dünyanın parmak ile gösterdiği Türk İHA’ları ile gururlanıyoruz. İlk kez Çanakkale’nin tarihi Gelibolu Yarımadası’ndaki yangında görev almasını değerli ve anlamlı buluyoruz. Termal drone desteğinin yanısıra Gelibolu yangının söndürülmesi için gündüzden başlayarak tüm gece boyunca görev yapan 20 helikopter, 2 amfibik uçak, 107 arazöz, 7 dozer ile birlikte 400 kişilik ekibin fedakarca çabaları unutmayacağız.” açıklamasında bulundu.

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, yangının söndürülmesindeki özverilerinden ötürü Başta Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli olmak üzere Çanakkale Valisi İlhami Aktaş’a, Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’na, Silahlı Kuvvetler mensuplarına, Orman Bölge Müdürlüğü çalışanlarına, Belediyelere ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ettiklerini kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu