Yerel

Başkan Öztürk’ten Bayram Mesajı

Öztürk “ Büyüklerimizin duaları ile bayram daha umutlu geçecektir”

CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Bigalı hemşehrilerinin Kurban Bayramını kutlarken, birlik ve beraberliğe vurgu yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada “Bayramlar, manevi duygularımızın pekiştiği, birlik ve berberliğimizin arttığı, kimseyi ötekileştirmeden huzur içerisinde yaşama arzumuzun tazelendiği özel günlerdir” değerlendirmesinde bulunarak, şunları kaydetti.

Öztürk, “bayram, kucaklaşma ve kavuşma demektir. Bayram demek; anlaşma, buluşma ve birliktelik anlamına gelmektedir. Paylaşmanın fazileti, yardımlaşmanın güzelliği, zorda ve darda kalanlara el uzatmanın ahlaki mükellefiyeti bayramın gerçek anlam ve mesajında saklıdır. Ülkemizin salgın hastalıkla mücadele ettiği bu zor süreçte, Kurban Bayramı’nın yeni bir soluk olması, yeni bir umut olması ve birlikteliği sağlaması öncelikli temennimdir. İnşallah bu Bayram; paylaşmanın, sevginin ve hürmetin ön plana çıktığı ve sonsuza dek devam ettiği yeni bir başlangıç olur. “dedi.

ÖZTÜRK “Üzülerek Söylüyorum”

CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk, ülkemizin durumunun üzüntü verici olduğunu belirtirken, aynı üzüntünün büyük ölçüde ilçemiz Biga içinde geçerli olduğunun altını çizdi.

Öztürk; Türkiye; ekonomik imkanların eşit olmadığı, kayırmacı ve yandaş uygulamalar nedeniyle liyakat dışı bir toplumunun hüküm sürdüğü, bilimsel, çağdaş, laik eğitimden uzaklaşıldığı, yoksulluğu yenmek değil, yoksulluğu yönetmek için politika üretildiği, vatandaşa hesap vermeyen, medyayı esir almış, özgürlüğün ve hukukun üstünlüğünün dünya genelinde son sıralarda bulunan bir ülkeye dönüşmüş durumdadır. Üzülerek söylüyorum ki; aynı sıkıntılar ilçemiz Biga’da da hüküm sürmektedir. Bigalıların, çocuklarının, torunlarının gelecekleri, liyakat sahibi olmayan, verdiği sözleri, söyledikleri sözleri inkar edenlerin elindedir. Türkiye’miz her geçen gün geri adım atarken, Biga’mız da maalesef ki ileri atım atamamaktadır” ifadelerini kullandı.

Açıklamasında kadınlar ve gençlerin ülkemizin geleceği için umut ışığı olduğunun altını çizen Öztürk, “inanıyorum ki ülkemizin geleceği gençlerimizde ve kadınlarımızdadır. Kimseyi ötekileştirmeden ve dışlamadan birlik ve berberliğimizi sağlayacak kişiler analarımızdır. Büyüklerimizin duaları ile bu bayram daha umutlu geçecektir. Bu duygularla; başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını ve ülkemiz için canını hiçe sayan şehitlerimiz ve gazilerimizi şükran, rahmet ve minnetle anarken, tüm büyüklerimin ellerinden öpüyor, Bigalı hemşehrilerimin Kurban Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.” dedi. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu