Yerel

Başkan Öz: “Pandemide Ev Bütçesine 882 Bin TL Destek Sağladık”

Pandemi sürecinde Çan Belediyesi olarak derman belediyecilik gereği halkın her zaman maddi ve manevi yanında olduklarını aktaran Başkanı Bülent Öz, “Ev ekonomisine 882 Bin TL destek ile önemli bir kaynak sağladık.” Dedi.

Daha önceki açıklamalarında esnaflara belediye bütçesinden 495 bin TL destek olduklarını aktaran Başkan Bülent Öz, ev bütçesine de 882 bin TL’lik destek verdiklerini duyurdu.
“Çan Belediyesi olarak halkımızın her anlamda yanında olmaya ve vatandaşlarımıza derman olmaya devam edeceğiz.” Açıklamalarında bulunan Başkan Bülent Öz, “Pandemi ile mücadelede sene başında almış olduğumuz karar ile bir önceki yıllarda su faturalarında uygulanan aylık %0.50 artışı kaldırarak, yılda tüketilen 1.310.510 m3 su tahakkukunda tüm vatandaşlarımıza toplamda 327bin 627 TL destek sağlamış olduk.” Dedi.
Başkan Öz ayrıca; “Her yıl yapılan su zammını 2021 yılına girerken, su zammı yapmayarak yine tüm vatandaş ve esnafımıza ilave 554 414 TL daha destek sağlamış olduk.” Bilgisiyle toplamda 882 bin TL destek olduklarını paylaştı.
 Kaynak: Çanakkale TV

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu