Yerel

Başkan Makas Mühendis Gözüyle Köprüye Çıktı

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

Boğazların “Eyfeli” olma yolunda emin adımlarla yapım çalışmaları süren 1915 Çanakkale Köprüsüne hummalı bir ziyaret gerçekleştirildi.

Teknik Konular Brifing’ De Masaya Yatırıldı

Gerçekleştirilen ziyarette AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, Kadın Kolları Başkanı Özlem Karadayı, AK Parti Çanakkale İl Yönetimi, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları yöneticileri katılırken ziyaretler kapsamında teknik incelemelerde bulunuldu. Dünyada eşi benzeri olmayan ve şehitler diyarı Çanakkale’yi motiflerinde barındıran 1915 Çanakkale Köprüsü’nde incelemelerde bulunan AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu yaptığı açıklamada “Bu proje gerçekten çok büyük yatırım ve bunun benim şehrimde, bizim dönemimizde olması beni gururlandırıyor, Çanakkale’de yaşamayanların bu mega yatırımın burada olmasına karşı olmasını anlayabilirim ama bir Çanakkalelinin karşı olmasını hiçbir şekilde anlamlandıramıyorum” dedi.

Başkan Makas Mühendis Gözüyle Köprüye Çıktı

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas köprüde mesleğini icra etti. Çanakkale’ye yapılan yatırımları yakından takip eden Başkan Makas iktidar partisi il başkanlığının yanında yatırım ziyaretlerinde mesleki tecrübesini de yanında taşıyarak mühendislik konularından da yatırımları takip ediyor.  Başkan Makas ziyaret kapsamında yaptığı açıklamada ise şu açıklamalara yer verdi. Makas “ Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi Köprüsü’nde çalışan personelin Çanakkale 1915 Köprüsü’nde bilgilerinden faydalanıldığına değinerek sadece Çanakkale’nin Köprüsü olmadığını, tüm dünyada simgelerin köprüsü olduğunu, Bayramiç’in Beyazı, Yenice’nin Biberi, Ezine’nin peyniri olmasının yanında şehrin iş olanağı açısından bu köprü ile birlikte gençlere çok daha geniş bir skala sunacağını sözlerine ekledi. Köprü’nün tasarlanma aşamasındaki ruha da değinen makas açıklığının 2023 metre olmasının 2023 yılına, yüksekliğinin 318 Metre olmasının 3. Ayın 18’ine atfını, kulelerin üstünde Seyit Onbaşı’nın kaldırmış olduğu merminin sembollerinin olacağını belirterek Çanakkale’nin ve ülkemizin taşıdığı ruhu aktaran bir köprü olduğunu vurguladı.

Ziyaret sonrası ise köprüde hatıra fotoğrafı çektirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu