Yerel

Başkan Erdoğan’dan Kan Bağışına Davet

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Türk Kızılay Kan Bağış TIR’ına yaptığı ziyarette hemşehrilerini kan bağışında bulunmaya davet etti.

Türk Kızılay Kan Bağış TIR’ı 24, 25, 26 ve 27 Kasım 2020 tarihleri saat 12.00-19.00 saatleri arasında Biga Belediye meydanında vatandaşlardan kan bağışı alıyor. Türk Kızılay Kan Bağış TIR’ını ziyaret eden Başkan Erdoğan, görevli doktor ve personelle sohbet ederek hem çalışmalar hakkında bilgi aldı hem de kolaylıklar diledi.

Başkan Erdoğan burada yaptığı açıklamada, “Biga Belediyemizin meydanında bulunan Kızılay’ımıza ait kan toplama merkezindeyiz. Bilindiği üzere tüm dünyada ve ülkemizde Kovid-19’la mücadelemizde Kızılay’ımızın da kan stoklarında ciddi anlamda bir düşüş görülmektedir. Ben de tüm hemşehrilerimi Türk Kızılay Kan Bağış TIR’ına kan bağışlamaya davet ediyorum. Bildiğiniz gibi bir ünite kan bir can demektir. Biz de kan verelim, hayat kurtaralım” dedi. 

Türk Kızılay Biga Şube Başkanlığından yapılan açıklamada ise, “Biga Belediye Başkanımız Sayın Bülent Erdoğan’a, Türk Kızılay Kan Bağış TIR’ımızı ziyaret edip, görevli doktor ve personelle sohbet ederek bir isteklerinin olup olmadığını sorduğu, kan bağış çalışmalarıyla ilgili bilgi aldığı ve halkımızı kan vermeye davet ettiği için teşekkür ederiz. Türk Kızılay Kan Bağış TIR’ımız 24-25-26-27 Kasım saat 12.00-19.00 arasında Biga Belediye Meydanında sizleri bekliyor. Kan ver hayat kurtar” denildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu