Belediye

Başkan Erdoğan’dan Canlı Yayında Anlamlı Çağrı

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan canlı yayınlanan Eylül ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda SMA hastası Ahmet Alp için SMS gönderilmesi çağrısında bulunarak, ilk SMS’i kendisi gönderdi.

Biga Belediye Meclisi Eylül 2021 ayı Olağan Meclis Toplantısı Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan başkanlığında 7 Eylül 2021 Salı saat 16:00’da Belediye Meclis Salonunda yapıldı. Toplantıda 9 gündem maddesi görüşülürken, tüm maddeler oybirliğiyle kabul edildi ve dört madde komisyona sevk edildi. Toplantıya, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Başkan Yardımcıları Sıtkı Keçeci, Nazım Hikmet Keskiner, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi partilerin başkanları, STK temsilcileri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün plan tadilatı ve park alanı gibi gündem maddelerinin karara bağlandığı toplantıda Ağustos Meclisinde İmar Komisyonuna havale edilen Şirintepe ve Yeniceköy mahallelerindeki isimsiz yolların sokak isminin belirlenmesi görüşülerek yeni isimler oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantı gündeminin 6. maddesi tahsis işlemiyle ilgiliydi. Türkiye Kızılay Derneği Biga Şubesi tarafından Gönüllü Merkezi yapılmak üzere talep edilen Kapalı Pazar Yeri ile Yüzüncü Yıl Parkı arasında bulunan tek katlı yapının üst kısmı 5 yıllığına Türk Kızılay Biga Şubesi’ne tahsisi oy birliğiyle kabul edildi.

Başkan Erdoğan, toplantı sonunda Biga’nın Kemer Köyü’nde yaşayan SMA hastası Ahmet Alp bebek için anlamlı bir çağrıda bulundu. Herkesten cep telefonlarını çıkararak HAYAT yazarak 1735’e SMS göndermelerini rica eden Başkan Erdoğan, “Hepinizin bildiği üzere geçtiğimiz yıl Kemer Parion’da yaptığımız meclis toplantısında Biga’mızın evladı SMA hastası Ahmet Alp ile ilgili bir desteğimiz olmuştu. Hepimiz o toplantıdaki huzur hakkımızı Ahmet Alp’e bağışlamıştık. O günden bu güne Biga’da Ahmet Alp’e sahip çıkan birçok gönüllü dostumuz var. İş dünyamız, Bigalı hemşehrilerimiz hatta Çanakkale’nin bütün ilçelerinde de Ahmet Alp kardeşimize destek olunuyor. Fazla bir zamanımız kalmadı. Ahmet Alp artık kilosunu dolduruyor. Bizim zaman daralmasından dolayı çalışmalarımızı artırmamız lazım. Benim meclisimizden ve katılan misafirlerimizden bir ricam var. Cep telefonlarımızdan hemen burada Ahmet Alp için bir SMS gönderelim. İsteyen birden fazla SMS gönderebilir ve bunun halkımıza örnek olmasını diliyorum. Tüm hemşehrilerimden HAYAT yazarak 1735’e SMS göndermelerini rica ediyorum. Her bir SMS bedelimiz 10 TL’dir” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu