Yerel

Başkan Erdoğan’dan 15 Temmuz Mesajı

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde tüm şehitleri ve gazileri saygı ve minnetle andı.

Başkan Erdoğan mesajında şunları kaydetti:

“Ülke ve millet olarak tarih boyunca üzerimizdeki hain planlarını ve kanlı hesaplarını uygulamaya kalkışanlar son olarak 15 Temmuz 2016 gününde asker elbisesi giymiş teröristleriyle bunu denedi ve alçak bir darbe girişiminde bulundu. Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından kalkışılan hain darbe girişiminde teröristler; uçaklar, helikopterler, tanklar, silahlarla devlete ve millete haince saldırdılar. Ancak devletinin bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü uğruna sokaklara dökülen vatandaşlarımız ve kahraman güvenlik güçlerimiz Türkiye Cumhuriyeti’nde yeni bir destan yazdı. Necip milletimiz o gece ‘Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın; Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın’ dizelerindeki gibi tank, tüfek ve uçaklara karşı gövdesini siper etti ve vatanı uğruna gözünü kırpmadan şehadete koştu.

15 Temmuz’da bir kez daha tecelli eden Çanakkale ruhuyla görüyoruz ki her an diri olan milli şuurumuz hainlere bundan sonra da geçit vermeyecektir. Bizler her zaman Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da ifadesiyle ‘tek bayrak, tek devlet, tek millet, tek vatan’ idealiyle hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Şehitlerimizin aziz emanetlerine sahip çıkacak ve gelecek nesillerimiz için güçlü bir Türkiye bırakacağız. Geçmişini unutan milletler yok olmaya mahkumdur. Biz tarihimizde atlattığımız tüm badireleri unutmadığımız gibi o karanlık geceyi kutlu bir sabaha çıkartan kahraman şehitlerimizi ve 15 Temmuz’u asla unutmayacağız ve unutturmayacağız. 15 Temmuz tarihini hiçbir zaman hafızalarımızdan silmeyeceğiz.

Bu duygularla hain darbe girişiminin 4. yılında 15 Temmuz şehitlerimizi, gazilerimizi ve bu mukaddes vatan uğruna can vermiş tüm kahramanlarımızı rahmetle, saygıyla ve minnetle anıyor; aziz milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyorum. Rabbim birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi daim kılsın.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu