Yerel

Bahçeli Muhtarlığı’nın Çalışmaları

Biga Kent Konseyi Genel Sekreteri Erdoğan Başer’in gazetemize gönderdiği demeçte;

“Biga Bahçeli Köyü Muhtarı Cahit Ormanlı ile Bahçeli Köyü mezarlığında görüştük, yıkılmak üzere olan eski duvarın yerine yenisinin yapılacağı, Bigalı Gazi Mehmet Çavuş’un kabrinin bulunduğu Mezarlıkta duvarların kötü görüntüsü ve risk teşkil ettiği, düzenlemenin gerektiğinin uzun yıllardan beri konuşulduğunu bilmekteyiz. Özveri ile çalışan Muhtar Cahit Ormanlı duvarları baştan sona yeniliyor.

Son yıllarda derneğin kurulmasında ve Mehmet Çavuş’un bilinirliğini artmasında emeklerimiz oldu. Bahçeli Köyü ve Mehmet Çavuş, Çanakkale Şehitliğine geçenlerin ilçemizde duraklamaları açısından önem arz ediyor.

Mehmet Çavuş’un Bahçeli Köyü’ndeki son yıllarını geçirdiği evi ve mezarlıktaki kabri için her geçen gün hazırlıklar devam ediyor.

Son yıllarda köye ziyaretçi sayısının arttığı ve mezarlıkta araç park etmenin uygun olmadığı gözlemleniyordu.

Bahçeli Muhtarı Cahit Ormanlı’dan mezarlığa yapılan duvar ve yol düzenlemesi ile aynı zamanda gelen misafirlere geçici araç park etme olanağının sağlanacağı bilgisine de ulaşıyoruz.

Köy meydanında bulunan ve geçtiğimiz yıllarda çınar gölgesindeki balkonunun düzenlendiği, Mehmet Çavuş’un fotoğraflarının köşesi olan mekan, gelenlere daha iyi hizmet sunmak adına köy muhtarlığınca işletiliyor. Odun ateşinde çay yapılan mekan sabahın erken saatlerinden, gece de hizmet sunuyor.

Turizm açısında önem arz eden Nilüfer Gölü’ne gitmek isteyenler Bahçeli’den Hoşoba Köyü üzerinden Nilüfer Gölüne de geçebilirler” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu