Yerel

Aydıncık Çiftçisinden Biga Çiftçisine Selam Var

İki yıl önce 28 Temmuz 2021’de Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan ve Türkiye’nin birçok şehrine yayılan orman yangınları sonrası ülke genelinde başlayan yardım seferberliğine Biga çiftçisi de kayıtsız kalmamıştı. Biga Ziraat Odası organizasyonluğunda bir araya gelen Biga çiftçisi köylerinden, ambarından ya da bayisinden satın alarak yöre çiftçisine ulaştırılmak üzere hayvan yemi bağışlamıştı. 

Bu felaketten yaklaşık iki yıl sonra Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin Ankara’da düzenlenen Genel Kuruluna katılan Biga Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı M.Güray Ergün yardımların gönderildiği ilçelerden biri olan Aydıncık Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Akdeniz ile buluştu.

O ana kadar birbirleri ile hiç karşılaşmayan ve sadece telefonla görüşen ve Aydıncık başkanının ısrarlı aramaları sonucu buluşan iki ziraat odası başkanının tanışmaları duygulu anlar yaşanmasına sebep oldu. Aydıncık Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Akdeniz, Güray Ergün vasıtasıyla Biga çiftçisine gösterdiği duyarlılıktan dolayı tekrar tekrar teşekkür ederken Aydıncık çiftçisinin dua ve en içten selamlarını iletti. Yönetim Kurulu Başkanı M.Güray Ergün’de  toplanan yardımların yerine ve ihtiyacı olan çiftçilere ulaşmasından ve çiftçiler arasındaki dayanışmaya aracılık etmekten dolayı son derece mutlu olduğunu belirterek Aydıncık çiftçisine Biga çiftçisinin selamlarını söyledi.

İki başkan Genel Kurul boyunca uzun bir süre beraber olduktan sonra hatıra fotoğrafı çektirerek  bu anları ölümsüzleştirdiler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu