Yerel

Atmaca’dan Köylere İnceleme

Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Atmaca, 5 Temmuz’da Şirinköy köyünde Biga Bal Üreticileri Birliğine ait bal dolum ve paketleme tesisinde incelemelerde bulunarak, aza ve köylüler ile görüştü.
Sonrasında Yenimahalle köyünde köylüler ve Kooperatif Başkanı ile görüştükten sonra Sinekçi Köyünde muhtar ile buluştu. Akabinde Hacıpehlivan köyünde muhtar ve domates üreticileri ile biraraya geldi. Domates yüklemeleri yapan üreticilere hayırlı olsun dileklerini sundu.
Arabaalan köyüne geçerek muhtar ve köylüler ile biraraya geldi. Arabaalan köyünde kurulan tropikal kuşlar, çeşitli ırklarda kanatlı hayvanlar, köpekler, deve, at ve sığırların bulunduğu işletmeyi ziyaret etti.
Son olarak Kazıklı, Ahlat,Sülün ve Gökçesu obaları bulunan Sarnıç köyünü ziyaret etti.

Zirai ekipler sertifikalı fidan desteği kontrolleri ve tohumluk mısır üretim sahalarında incelemelerde bulundular.

Hayvan Sağlığı ekipleri Hayvan Pazarında iş ve işlemlerin yanısıra Gümüşçay beldesi ve Çeşmealtı köylerinde bulunan kanatlı broiler işletmelerinin biyogüvenlik yönünden denetim ve kontrolleri görevlerine devam ettiler.

Gıda denetim ekipleri diğer kurumlar ile ortak oluşturulan Covid19 tedbirleri kapsamında kapalı pazaryerinde denetim faaliyeti gerçekleştirdiler.
Sivrisinek ilaçlama ekipleri program dahilinde çeltik ekim sahalarında ilaçlama işlemlerine devam etmektedirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu