Yerel

Atmaca Hız Kesmeden Devam Ediyor

Biga Engelliler Derneği Başkanı Havva Bacak ile Dernek Genel Sekreteri İbrahim Sarısoy Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Atmaca’ ya ziyaret gerçekleştirdiler.

Biga Yeşilada Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü Başkan ve yöneticileri Fevzi Atmaca’ yı ziyaret ederek karşılıklı bilgi alışverişinde bulundular.

Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Atmaca, Ziraat Mühendisi Güvenç Çilli, Çan İlçe Müdürü Belma Türe, Mühendis Personelleri ve Üreticiler ile birlikte Kale Seramik Fabrikaları bünyesinde Mavruz Tarım’ a ait sera işletmelerini ziyaret ederek, işletme yetkililerinden bilgiler aldılar.

Daha sonrasında Biga Kaymakamı Erdinç Dolu Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünü ziyaret ederek kurum çalışmaları hakkında  Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Atmaca’ dan bilgi aldı.

Ziyareti esnasında Bakanlık Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından “Tarım Arazilerinin Kullanımlarının Etkinleştirilmesi Projesi ” kapsamında % 75 hibeli tohum ile desteklediği İl Müdürlüğünce yürütülen “Kanola Ekelim Yağ Olsun Bal Olsun” Projesi kapsamında 42 çuval kanola tohumlarının dağıtımına katıldı.

Ardında Kaymakam Erdinç Dolu, Biga İlçe Tarım ve Orman  Müdürü Fevzi Atmaca, Biga İlçe Jandarma Komutan V. Alaattin Demirkaya ve Biga İlçe Özel İdare Müdürü İsmail Satılmış ile birlikte Selvi Köyüne giderek mevsimlik işçi alanı ile üretici Murat Karademir’ e ait üretim tesisinde incelemelerde bulundular, işçiler, işverenler, Köy Muhtarı Tahsin Erden ve köylüler ile istek ve talepleri hakkında görüştüler.

Fevzi Atmaca Çelikgürü köyünü ziyaret ederek köylüler ile görüştü, istek ve taleplerini dinledi. Bakanlığınca %75 hibeli tohum teslimi yapılan silajlık soya+mısır tarlasında incelemelerde bulundu.

Zirai personelleri yem bitkileri kontrolleri ile tohumluk çeltik alanlarından numune alım işlemi ve personelleryem bitkileri kontrollerini gerçekleştirdiler.

Gıda kontrol birimi denetim ve kontrollerine aralıksız olarak devam etmektedirler.

Hayvan Sağlığı ekipleri kontrolsüz ve kaçak hayvan hareketlerinin önlenmesine yönelik olarak kolluk kuvvetleriyle beraber yol kontrollerine devam etmekteler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu