Yerel

Atmaca, Çalışmalarında Hız Kesmiyor

Biga İlçe Tarım Ve Orman Müdürü Fevzi Atmaca örnek tarımsal projeleri ile ön plana çıkan Yeniçiftlik Köyü Kooperatif Başkanı Saim Bakar ve Köy Muhtarı aynı zamanda kooperatif yönetim kurulu üyesi Nejdet Irak ile Denizbank Biga Şube Müdürü Onur Deniz Yıldız, Denizbank Tarım Bankacılığı Bölge Sorumlusu Serdar İleri ve Denizbank Biga Şubesi Tarımsal Krediler Sorumlusu Ufuk Tekkeli’ yi makamında misafir ederek Yeniçiftlik köyünde yapılabilecek projeler ile ilgili mini toplantı düzenlemiştir. Görüşmenin ardından Çanakkale İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cahit İleri ile Fikret Deniz ve Mümin Gül Biga İlçe Tarım Ve Orman Müdürü Fevzi Atmaca’ ya hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuşlardır.

Atmaca, süt üretiminde en ön sırada bulunan Örtülüce,  Ağaköy, Kocagür, Aksaz, Akpınar köyleri ve Biga merkez ilçe mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek tarımsal ve hayvansal üretimler ile ilgili bilgiler aldı, köyler ile ilgili istek ve talepleri dinledi. Pekmezli, Çınardere, Savaştepe, Danişment, Gürgendere, Arabakonağı ve Kaldırımbaşı köyleri muhtarları ile telefon ile görüşerek köyleri ile ilgili hizmetler hakkında istek ve taleplerini dinledi.

Biga İlçe Tarım Ve Orman Müdürü Fevzi Atmaca, Geyikkırı köyü sınırları içerisinde bulunan Mehmet Demircan’ a ait yaklaşık 500 keçi ile 100 sığır bulunan hayvancılık işletmesini ziyaret ederek çiftlik sahibi ile hayvancılık ve hayvansal ürün üretimi hakkında istişarede bulundu.

Koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında denetim ekibi sorumluluk bölgelerinde denetimlerine devam etmektedir.

Zirai ekipleri tohumluk çeltik, silajlık mısır ve  yem bitkisi kontrollerine devam etmektedirler.

Hayvan Sağlığı ekipleri köylerde büyükbaş küpeleme ring turuna devam ederken diğer ekipler buzağılara brucella aşılamalarına ve  “Tek tırnaklı hayvanların tanımlanması ve izlenmesine dair yönetmelik” gereği çip uygulaması işlemine devam etmektedirler.

Su Ürünleri denetim ekibi denetim ve kontrollerine devam etmektedirler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu