Yerel

Ankara’dan Mutlu Döndüler

Biga Protokol Üyeleri Ankara dönüşü 28 Ekim Cuma günü Cezve Kafe’de basın açıklaması düzenlediler.

Üç gün Ankara’da ziyaret ve istişarelerde bulunan üyeler Biga için mutlu döndüler. Toplantıya Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, Biga AK Parti İlçe Başkanı Nihat Borazan, Biga MHP İlçe Başkanı Salih Altınkaya ve basın mensupları katıldılar. Toplantıya katılan Protokol Üyeleri açıklamalarda bulunarak Ankara’daki ziyaret ve çalışmaların Biga için çok olumlu geçtiğini belirttiler.

Biga Demiryolu, Organize Sanayii Bölgesinin genişletilmesi, Karabiga Limanı ve yat limanı, Biga’daki yıkılan okulların durumu, Biga Üçüncü Sanayi Sitesi, Biga İlyas Bayram Stadyumu, 18 Eylül Stadyumu, Balıklıçeşme ve Yeniçiftlik köyleri halı saha yapımı, Karabiga yol genişlemesi ve asfaltlama, Biga Millet Bahçesi, Biga elektrik trafosu yenilenmesi, Gümüşçay yolu, Biga girişi pancar deposu olarak bilinen yerin güzelleştirilmesi ve Mania Çanakkale yapımı, Karabiga yat ve balıkçı barınağı gibi konular hakkında bakanlar, milletvekilleri, müsteşarlar ve yetkililer ile yapılan ziyaret ve görüşmelerin olumlu olduğu, ihale ve çalışmaların bazılarının başladığı bazılarının da başlayacağı müjdesini verdiler.

Daha önce Şubat ayında birlikte Ankara’ya gidildiğini şimdi de Ekim ayında el ele vererek herşeyin Biga için olduğu Ankara ziyaretinin gerçekleştiğini belirttiler. Biga için birlik ve beraberliğin şart olduğunu söyleyerek ayrıca Karabiga’da doğal gazın yeni ay kullanılmaya başlanacağı, ayrıca yine Karabiga’ya istihdam sağlamak için iplik fabrikası kurulacağı, TOKİ’nin 104 konutluk sitenin de Karabiga’ya kazandırılacağı açıklandı. 

Protokol üyeleri, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, MHP Genel Merkez yetkilileri ve görüştükleri herkese teşekkür ettiler. 

Biga Çarşamba Postası Gazetesi olarak Protokol üyelerinin Ankara ziyareti ve çalışmalarını ayrı ayrı yapacağımız röportajlarda önümüzdeki günlerde okuyucularımıza aktaracağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu