SiyasetYerel

Altınkaya’Dan Türk Dil Bayramı Mesajı

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya Türk Dil Bayramı için bir mesaj yayınladı mesajında şu ifadelere yer verdi;”Türk Milletinin dili Türkçe’dir.Bu ezeli hakikat hiç değişmeyecektir.Türkçemiz yüzyıllardır çok geniş bir coğrafi sahada yaygın olarak kullanılan köklü bir dildir. 

Genel Başkanımız Sn Devlet Bahçeli’ nin vurguladığı üzere: Türkçe, Türk milletinin ağzında anasının ak sütüdür.Türkçe varsa ‘Türk’üm doğruyum’ diyen nesiller muhakkak olacaktır. Türkçe düşerse elimizden saz düşer, Türkçe susarsa dudaklarımızda söz donar.”

Karamanoğlu Mehmet Bey’in 1277 tarihindeki “Şimden gerü hiç kimesne kapuda ve dîvânda ve mecâlis ve seyrânda Türkî dilinden gayrı dil söylemeyeler.” fermanı, Türkçenin devlet dili olması, gelişmesi ve gelecek nesillere aktarılmasında önemli bir yer teşkil etmiştir.

Dilimizin doğru ve temiz kullanımı, dil kurallarına riayet edilmesi, bozulmasının ve bulanık hal almasının önüne geçilmesi hepimizin sorumluluğu altındadır.Bu konuda milli bilincin uyanması çok önemlidir.

Türkçe’nin gelişmesi için emek veren, çaba gösteren, bu uğurda hayatını vakfeden atalarımıza ALLAH’ tan rahmet diliyor, halen yaşayan Türkçe sevdalılarına şükranlarımızı sunuyoruz.

Saygılarımla.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu