Yerel

Altınkaya’dan Öğretmenler Günü Mesajı

MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya Öğretmenler Günü açıklamasında bulundu. Altınkaya açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

“Eğitim, bir milletin en önemli kurumlarının başında gelmektedir. Türk gençliğinin iyi bir şekilde yetişmesi için eğitimcilerimizin büyük fedakarlık gösterdikleri inkar edilemez. Çocuklarımızın ailesinden daha fazla vakit geçirdikleri yer okullardır. Öğretmenlerimiz de çocuklarımıza birer anne-baba şefkatiyle yaklaşmakta onların vatanına, milletine ve ailesine iyi bir birey olması için ellerinden gelenin fazlasını yapmaktadırlar.

Hz. Ali’nin dediği gibi “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.”  sözünden hareketle geleceğimizin Türkiye’sini inşa edecek gençlerimize emeğini esirgemeyen öğretmenlerimizi her yılın bir gününde değil her zaman hatırlamalıyız. Yanlarında olduğumuzu hissettirmeliyiz.

Cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş, Öğretmenler, bir milletin manevi askerleridir” diyerek öğretmenlik mesleğinin ne kadar kutsal bir meslek olduğunu vurgulamıştır.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin ifade ettiği gibi “Hangi gerekçelerle olursa olsun, öğretmenlerimizin mahrum bırakıldığı hak ve imkânlar, bir zaman sonra karşımıza ağır maliyetler çıkaracak; “huzursuz öğretmen, eğitimsiz öğrenci ve gerileyen ülke” kısır döngüsüne hapsolmaktan başka bir seçeneğimiz kalmayacaktır.”  sözünü şiar edinerek öğretmenlerimiz yaşamış oldukları sıkıntıları aşmak için elimizden geleni yapacağız.

Bu vesilerle başta görevi başında şehit düşen öğretmenlerimiz olmak üzere çoçuklarımıza bir harf öğretebilmek için yurdumuzun her köşesinde heyecanla görev yapan, fedakârlığın zirve isimleri olan saygıdeğer öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, aileleri ve öğrencileri ile birlikte mutlu, huzurlu ve saadet dolu yıllar temenni ediyorum.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu