Yerel

Almanya’dan Çanakkale’ye Büyük Çaplı Yatırım İçin Ziyaret

Almanya’da faaliyet gösteren işadamları Ahmet Akkuş ve Mevlüt Tuna Çanakkale’de büyük çaplı küçükbaş hayvancılık yatırımı için Ticaret Borsasına ziyaret gerçekleştirdiler.

İş adamları Borsada, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Yönetim Kurulu Üyesi Melih Gündoğdu, ÇOMÜ Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Savaş Gürdal ve Genel Sekreter Sevcan Elver ile bir araya geldi.

Ziyaret ile ilgili bir değerlendirme yapan Borsa Başkanı Kaya Üzen şunları belirtti;

Bugün Almanya’da faaliyet gösteren ve birçok köklü şirketlerin başında yer alan işadamlarımızı Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Melih Bey ile Borsamızda ağırladık. Ziyarette, Çanakkale’deki tarım ve hayvancılık sektörü ile ilgili bilgiler vererek İlimizde hayvancılık yatırımı yapmak için nedenler, tarımsal yatırım için uygun alanlar ile ilgili bir brifing gerçekleştirdik. Ruhsat işlemleri, arazi tahsisleri, teşvikler, sektörün sorunları konusunda görüştük. Çanakkale Ticaret Borsası olarak bizler İlimize yatırım yapmak amacıyla gelen yatırımcılara elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. Üniversitemizden Savaş Hocamız da ziyarette bizlere destek sağladı. Son derece verimli bir görüşme oldu. En kısa zamanda yatırımcılarımızı İlimizde iş yaparken görmek bizi mutlu edecektir.” dedi.

Başkan Üzen son olarak, Çanakkale’ye dönük yapılacak her türlü yatırım ve yatırımcının yanında olacaklarını ifade ederek, ziyaretten dolayı yatırımcılara teşekkürlerini sundu.

Ziyaret sonrasında yatırımcılar, Borsa Yönetim Kurulu Sayman Üyesi ve Canlı hayvan sektör temsilcisi Melih Gündoğdu eşliğinde Ezine ve Bayramiç bölgelerinde hayvancılık işletmelerine ve arazilere ziyaretler gerçekleştirdiler.

Borsa Üyelerinden bölgeye büyük ölçüde katma değer sağlayan Çanakkale’nin hayvancılıkta önemli firmalarından, Uluova Süt A.Ş ve Süha tarım hay.ltd.şti firmalarına ziyaretler gerçekleştirildi. Ziyaretlerde firmalarda incelemelerde bulunarak, Uluova Süt A.Ş Genel Müdürü Mesut Buran ve Süha tarım hay.ltd.şti firma sahibi Mustafa Terzi’den firmaların yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgiler aldılar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu